Влада

Самопоміч відкликає міністра без відома Садового

Інертність лідера "Самопомочі" призводить до того, що на перший план в партії виходять "хулігани"

22 січня 2016, 20:10

Самопоміч відкликає міністра без відома Садового

Всі вже зібралися готуватися до вихідних, як тут "Самопоміч" несподівано почала бешкетувати, заявивши про відкликання міністра АПК Олексія Павленка. Пояснення виявилось абсолютно розпливчастим: мовляв, і уряд клептократичний, і Павленко в ньому усунутий від прийняття рішень. 

В першу чергу вся ця історія нагадувала театр абсурду. Після цієї заяви всі почали чекати якогось продовження шоу – наприклад, виходу з коаліції. Втім, "Самопоміч" вустами Олега Березюка повідомила, що нікуди виходити не збирається. "Ми мусили піти на цей політичний, абсолютно конституційний крок – відкликання міністра, щоб ми сіли разом, підкреслюю, не виходячи з коаліції. Ми хочемо і будемо працювати на розвиток держави. І коаліцію я вважаю основним інструментом цього розвитку. Але саме коаліція несе відповідальність за Кабмін", - додав Березюк, заявивши про необхідність переписати коаліційну угоду.   

Насправді, сісти за один стіл можна було і без таких ефектів. Водночас сам Садовий – ані пари з вуст. Хоча зараз, після такого вибрику, досить туманних слів Березюка явно не достатньо. 

Здогадатися, чому "пішли" Павленка можна і так. З одного боку, Павленко - це чи не перший міністр АПК, який до цього часу не встряг ні в який гучний скандал. Але з іншого він геть нічого не зробив на своїй посаді за більше ніж рік. Жодне з нагальних питань агропромислового комплексу так і не зрушило з мертвої точки. Більше того, саме Павленко допустив погіршення умов для аграріїв в змінах до бюджету на цей рік. Але про це поки не особливо говорять, через наявність більш проблемних точок в українській промисловості. В той же час кожен новий день перебування в уряді Яценюка з його нульовим рейтингом не йде на користь "Самопомочі". 

І хоча сам Павленко заявив що дуже здивований таким рішенням партії, мовляв, він членом "Самопомочі" взагалі не є, жодних кулуарних домовленостей ні з ким не має, і консультації про відставку з ним взагалі ніхто не проводив. Але піти з посади саме зараз на тлі конфлікту з Яценюком, та під приводом, що "не дали нічого зробити", для Павленка може бути значно кращим варіантом, ніж сидіти далі, чекаючи поки суспільство не почне всерйоз цікавитися, а чому досі геть нічого не зроблено в сфері АПК.

Крім того, цей демарш "Самопомочі" відбувається на тлі показового і безглуздого голодування у парламенті з вимогами підписати законопроект щодо виборів у Кривому Розі, який і без всякого голодування буде підписаний. Головними ньюсмейкерами у криворізькій темі виступають двоє хуліганів-самопомівчників Семен Семенченко та Єгор Соболєв. На тлі мовчанки Садового саме вони і стають головним обличчям партії. Садовий, як відомо, людина вельми обережна і неконфліктна, але для роздмухування скандалу достатньо і Семенченка з Соболєвим, яких в разі чого можна швидко відсунути вбік. 

Сенс висування на авансцену "Самопомочі" радикалів та демонстративного відкликання міністра Павленка доволі простий. Зараз потрібно продемонструвати, що "Самопоміч" у тренді, є самостійним гравцем, а не підлабузником Яценюка чи Порошенка. І навіть попри невихід з коаліції, партія Садового може бути не меншим опозиціонером, ніж той же Олег Ляшко.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

 

 

Loading...
Loading...