Влада

Садовий ліпить собі імідж силіконового мера

Єдине, що насправді може дати ІТ-компаніям мер Львова Садовий, - це моральна підтримка

24 вересня 2015, 15:40

Садовий ліпить собі імідж силіконового мера

фото: УНІАН

Львівський міський голова та за сумісництвом голова парламентської партії "Самопоміч" Андрій Садовий проголосив себе мало не рятівником української ІТ-індустрії він ненажерливого фіскального монстра української влади.

Вчора львівський мер закликав українські IT-компанії, які зазнають утисків з боку податкових та правоохоронних органів, переносити свій бізнес до Львова. "Враховуючи численні "маски-шоу" проти ІТ-фірм в українських містах запрошую всіх, кому страшно і некомфортно вести цей бізнес у себе, переїжджати до Львова", - написав Садовий у "Фейсбуці", гарантувавши ІТ-ішникам власну мерську "кришу". "І це не жарт", - додав мер Львова, підкреслюючи усю серйозність своїх намірів.

Все це було б просто чудово, і усі високотехнологічні українські компанії масової побігли до Львова, якби не було звичайною піарною балаканиною напередодні місцевих виборів.

Як відомо, в останні тижні українські ІТ-компанії почали активно скаржитися на утиски з боку податкових органів та правоохоронців. Більше того, багато хто просто тікає з країни, вивозячи активи як фінансові так і людські.

Причини такого явища досить прості: ІТ-ішникам не подобається податковий тиск, адже з нинішнього року були скасовані усі пільги, введені ще у 2012-му задля задля стимулювання розвитку галузі. Вони також бояться майбутньої податкової реформи, очікуючи збільшення цього самого тиску. А ще ІТ-ішники тікають від метівсько-податкового "бєспрєдєлу", адже після скасування пільг в офіси компаній все частіше почали навідуватися хлопці в масках та з обшуками.

Чи може в чомусь цьому практично допомогти ІТ-компаніям Садовий? Звісно може, але лише морально. Так, Садовий зусиллями своєї фракції може ініціювати зміни до Податкового кодексу, але зусиль однієї фракції для прийняття цих змін буде замало, до того ж це позбавляє ІТ-шників необхідності переїжджати до Львова.

Що ж стосується забезпечення до ІТ-компаній тепличних умов виключно в місті Садового, то тут мер цілком безсилий, адже йому не підпорядковуються ані правоохоронні органи, ані податкові. Отже, якщо силовики захочуть влаштувати в якійсь з львівських компаній "маски-шоу", то Садовий їх ніяк не зупинить, хіба публічно присоромить, що, як відомо, не дуже дієвий інструмент впливу на українських правоохоронців.

Більше того, Садовий навряд чи зможе забезпечити ІТ-компанії нерухомістю за пільговими цінами, адже оренда державного та комунального майна регламентується відповідним законом України, який передбачає певну оцінку об'єкта оренди за спеціальною методикою, яку визначає не місцева влада а Кабмін. Отже роздавання в оренду за безцінь комунальної нерухомості цілком може підпадати під певні статті кримінального кодексу.

Таким чином, єдине, чим може допомогти ІТ-шнікам Садовий - це доплачувати їм з власної кишені, на що багатодітний львівський мер наряд готовий підписатися. Тому, заклики Садового про його готовність рятувати ІТ-галузь потрібно сприймати виключно як спробу ліпити з себе прогресивного, високотехнологічного "силіконового" мера і ніяк більше.

 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Loading...