Влада

Навіщо Саакашвілі всіх "лякає" реформами, яким вибори заважають

Підігруючи президенту у анонсованих реформах губернатор Одещини Михайло Саакашвілі у разі невдачі завжди зможе зіскочити з неприємної теми

22 жовтня 2015, 14:45

Навіщо Саакашвілі всіх "лякає" реформами, яким вибори заважають

Учора був день реформ. Точніше день розповідей про реформи. Так, цю тему розпочав президент Петро Порошенко, який, відвідуючи Івано-Франківський цементний завод, несподівано анонсував скорі реформи. "Відразу ж після виборів, я про це ніколи не говорив і не хотів говорити до виборів, але вам скажу: у нас буде чотири роки без виборів, без популізму, коли, нарешті, ми зможемо продемонструвати рішучі кроки з розвитку нашої держави", – сказав він.

Цей меседж швиденько підхопив швидкий на різноманітні піар-ходи губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі, який в цей же день оприлюднив у "Фейсбуці" свій виступ на з'їзді Європейської народної партії в Мадриді. "У найближчі дні і тижні президент Порошенко приступить до дуже радикальних і невідкладних реформ, щоб жертви наших героїв на фронті не виявилися даремними. Ми чекаємо великих змін", - заявив Саакашвілі.

Щоправда, батоно Міхо чомусь не пояснив, чому для запуску таких "невідкладних" реформ треба чекати до кінця виборів, адже на те вони й невідкладні, щоб почати їх одразу, не прив’язуючись до часу.

Тим паче, що вся Україна чекає від цієї влади довгоочікуваних реформ набагато довше – з весни 2014 року, коли після кривавих подій на Інститутській з України втік Віктор Янукович. Власне, тоді мова йшла про низку кроків, які кардинально змінять країну. На жаль, наразі говорити про серйозні результати, немає сенсу. Все і так наочно можна розгледіти, побачивши збереження корупційних систем у ГПУ, судах, податковій та митниці.

Поки ж Саакашвілі – на коні, підспівуючи президенту. Адже треба якось підтримувати реформаторський ореол. Заради цього можна і попрацювати вісником добрих новин. Втім, варто розуміти: у разі якщо Петру Порошенку, який все ж таки почне рух вперед, не достане сил на те, щоб все ж таки провести реформи у вище вказаних напрямках, Михайло Ніколозович завжди зможе сказати: а я тут до чого? Власне "слід Самопомочі" у політичних зв’язках Саакашвілі може свідчити про те, що у разі, якщо поствиборчі реформи Порошенка закінчаться фіаско, грузинський реформатор буде першим, хто звинуватить президента у його непрофесіоналізмі. Після чого – втече у інший проект (благо, здається, є куди), залишивши Одещину. Тим паче, особливих результатів його діяльності, окрім спірних кадрових рішень та піару, за цей час у Одесі ніхто й не помітив. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...