Саакашвілі починає ставити ультиматуми

Вже не перший місяць триває обмін "люб'язностями" між главою Одещини Михайлом Саакашвілі, прем'єром Арсенієм Яценюком та людьми з його команди. Навіщо колишній президент Грузії вплутався в цю війну?

Політичний оглядач
Саакашвілі починає ставити ультиматуми…

"Вони всі брешуть! Я змушений прямо сказати: мене розвели !! ... Зараз уряд паралізований. Негайно його треба міняти. Державний апарат повністю деморалізований. Всі як крали, так і крадуть", - заявляв Саакашвілі на початку вересня. На ці та наступні нападки з його боку візаві відповідали просто: екс-президент Грузії мітить в прем'єрське крісло, через що так активізувався в ЗМІ. Останнім часом глава Одещини зайняв дуже жорстку позицію у відношенні до соратника Яценюка Миколи Мартиненка. Він закликав прем'єра "приборкати неприборканий апетит" любих друзів ". А конкретно, своєї правої руки депутата Мартиненка". Нападки Саакашвілі відразу ж пояснили тим, що він виступає на чиїсь стороні в суперечці за Одеський припортовий завод. Це і є логічним поясненням обшуків на ОПЗ, що проводилися Одеською обласною прокуратурою, яку очолює ставленик Саакашвілі Давид Сакварелідзе. А деякі експерти навіть знайшли зв'язок між головою Одеської ОДА та російським мультимільйонером Костянтином Григоришиним.

Втім, навряд чи справа тільки в ОПЗ, Мартиненко (з нього спільними зусиллями скоро зроблять "тата" української корупції) або амбіціях Саакашвілі на головну посаду в Кабміні. Різкі заяви глави Одещини схожі на багатоходівку, під час реалізації якої він або отримує посаду прем'єра, або очолить список президентської партії на дострокових парламентських виборах, або, якщо перші два варіанти не будуть задоволені, розкрутить свій проект "непримиренних борців з корупцією" і проходить в парламент . Час для реалізації будь-якого з варіантів вибрано вдало, можна воювати з корупціонерами, з якими не воює влада, і навіть ставити ультиматуми.

Чи можливе бути призначення Саакашвілі прем'єром вже в грудні? Конспірологи пов'язують його медіа-активність зі швидким візитом до Києва віце-президента США Джо Байдена, якому, мовляв, намагаються показати, що ставка на Яценюка - помилка. Але навряд чи тут варто вдаватися до конспірології. Для Штатів головне, щоб в Україні найближчим часом не вибухнула політична криза. Саме це, а не незамінність Яценюка, відіграє основну роль. Якби зміна на урядовому містку пройшла безболісно, ​​то ніяких питання не виникло б. Але так не буде. По-перше, фракція "Народного фронту" ніколи не дасть згоди на заміну Яценюка Саакашвілі. По-друге, президентській команді Міхо, звичайно, товариш, але там розуміють, що його атаки на Кабмін б'ють бумерангом і по Президенту. Свого часу Віктор Ющенко допустив до прем'єрства Юлію Тимошенко з її президентськими амбіціями. Наступати на ті ж граблі тепер не будуть.

Другий варіант - перший номер для Саакашвілі в списку БПП "Солідарність" у разі участі у дострокових виборах для влади теж палиця з двома кінцями. Безсумнівно, що кампанію колишній грузинський президент витягне на своїй харизмі і президентська партія отримає більш ніж хороший результат. Але що робити далі. Уявімо, що після виборів створюється коаліція (що вельми сумнівно), і Саакашвілі стає прем'єром. Отримуємо перший варіант, але посилений залежністю Банкової від людей, яких приведе в парламент нинішній глава Одещини.

Третій варіант можливий, якщо Саакашвілі не дадуть гарантій підвищення його статусу. У такому випадку може з'явитися проект, який створить серйозну конкуренцію БПП на дострокових виборах. І ще невідомо, хто в такому разі буде створювати нову коаліцію, і на яких умовах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme