Російські бізнесмени закликали світ створити "фінансовий трибунал" по Україні

Російські підприємці, засновник видання «Новая» Олександр Лебедєв і економіст В'ячеслав Іноземцев виступили за створення фінансового трибуналу по Україні з тим, щоб розслідувати корупційні діяння четвертого президента Віктора Януковича

Про це йдеться в статті видання "Новая", передає depo.ua.

"З приходом до влади в 2010 році президента Віктора Януковича Україна за короткий час стала не просто клептократією, а перетворилася на країну, в якій витяг нелегальних доходів став найважливішою функцією державної влади. Президент Янукович, двічі судимий за радянської влади за кримінальні діяння, і його син Олександр, за освітою стоматолог, отримували винагороду з кожної гривні - як проходила через бюджет, так і брала участь в розрахунках між формально приватними компаніями", - наголошується в статті.

За оцінками західних аналітиків, загальний масштаб корупції в економіці України на початку 2010-х років досягав 14% ВВП (або млрд на рік)

На 1 січня 2015 зовнішній борг України склав ,9 млрд.

Зараз Міністерство фінансів України проводить реструктуризацію зовнішніх боргів, розраховуючи на списання їх частини.

Російські експерти закликають провести міжнародне розслідування функціонування фінансової системи України в 2010-2013 роках.

"Створити свого роду Фінансовий трибунал по Україні, передавши його слідчим видних фігурантів режиму - хоча б тих, хто вже є в Європі: колишнього міністра фінансів України Юрія Колобова, що міститься у в'язниці в Іспанії; Дмитра Фірташа, який живе під підпискою про невиїзд в Австрії, і ряд інших", - наголошується в статті.

Експерти закликають оголосити на істотних виплатах тим, хто допоможе виявленню прихованих грошей і виявленню завуальованих активів.

"На наш погляд, сьогодні держателям українського державного боргу варто одуматися і зрозуміти, що списання боргу України означає не полегшення тягаря для країни, а амністію корумпованою кліки, що довела її до нинішнього стану. Якщо світове співтовариство має намір колись почати боротися з глобальною корупцією, то український кейс є кращою позицією для старту", - резюмується в статті.

Мітки
Loading...
Loading...