Рада конституційною більшістю схвалила "безвізовий" закон про Антикорупційну прокуратуру

Сьогодні народні депутати ухвалили Закон "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій МВФ"

З відповідне рішення проголосували 302 парламентарі, передає depo.ua.

Мета закону - удосконалення правових засад організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості в діяльності конкурсних комісій з призначення на адміністративні посади та посади прокурорів у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі задля виконання рекомендацій МВФ.

"Пропонується встановити, що членами конкурсної комісії, яка здійснюватиме організацію та проведення конкурсу з призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції", - зазначають автори.

За законом, визначення генеральним прокурором чотирьох осіб до конкурсної комісії передбачено як тимчасовий захід, до набрання чинності (з 15 квітня 2016 року) відповідними положеннями Закону, що стосуються, зокрема, діяльності Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Встановлюється обов’язкове обрання голови конкурсної комісії з числа її членів, визначених Верховною Радою України.

Генеральний прокурор України матиме повноваження щодо призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника та заступника керівника цієї прокуратури. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади в названій прокуратурі. При цьому конкурсна комісія подаватиме лише по одній кандидатурі на кожну з посад.

Також керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надається право приймати на роботу та звільняти з неї (замість погодження) працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які не є прокурорами.

До другого читання депутати вирішили надати генеральному прокурору право відхиляти особу на посаду в САП, рекомендовану конкурсною комісією у випадку, якщо цей кандидат не відповідає законам: "Про очищення влади", "Про запобігання корупції", "Про державну таємницю". Але не більше одного разу щодо одного кандидата. 

Нагадаємо, що 16 лютого парламент схвалив  закон за основу з формулюванням "для доопрацювання та ухвалення в цілому в четвер 18 лютого". Це один із законопроектів, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme