Влада

Рада створила національну поліцію

Народні депутати прийняли Закон про "Національну поліцію України"

02 липня 2015, 18:35

Рада створила національну поліцію

За відповідне рішення проголосували 278 парламентарів, передає depo.ua.

Проект закону, зокрема, представляв лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко. 

"Начальник Нацполіції самостійно формує структуру і призначення усієї поліцейської вертикалі. Керівництво в центрі і на місцях поліції призначається на контракт, що дає захист від будь яких політичних змін", - зазначив Луценко.

Він зауважив, що в законі чітко виписані права і обов'язки поліцейського.

Луценко наголосив, що, згідно із проектом закону, громадяни, які хочуть мати посади в нацполіції, будуть проходити конкурс, зокрема через поліграф.

Настав час покінчити з радянською спадщиною. Поліція має стати поліцією, як у всьому світі, крім Куби, В'єтнаму і Білорусі", - закликав Луценко перед голосуванням.

Закон  визначає Національну поліцію як центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки, до завдань якого віднесено забезпечення громадської безпеки та публічного порядку; охорона та захист прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави; протидія злочинності; надання в межах, визначених законодавством послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або інших надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (надання поліцейських послуг).

Зокрема, згідно з законопроектом, до системи Національної поліції входять: центральний орган управління національною поліцією та територіальні органи національної поліції.

У складі Національної поліції функціонують:

1) кримінальна поліція;

2) патрульна поліція;

3) поліція охорони;

4) спеціальна поліція;

5) поліція особливого призначення.

У системі Національної поліції України можуть бути утворені науково-дослідні установи та установи забезпечення.

Нагадаємо, 21 травня 2015 р. парламент прийняв цей законопроект за основу. За відповідне рішення проголосували 284 нардепи при 226 мінімально необхідних.

 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Loading...
Loading...