Рада відповіла Польщі на заяву щодо Волинської трагедії (ЗАЯВА)

Верховна Рада України ухвалила постанову "У зв'язку з прийняттям Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року щодо Волинської трагедії"

За постанову проголосувало 247 депутатів, передає depo.ua

Як наголошується в документі, Рада з жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенату і згодом прийняття Сеймом Польщі постанови від 22 липня 2016 року "Щодо вшанування пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках", "яким дана політично і юридично некоректна оцінка трагічних сторінок українсько-польської історії, що стосується подій на Волині".

"Верховна Рада України звертає увагу на те, що Україну і Польщу поєднують як видатні приклади спільної боротьби за свободу, так і криваві протистояння. Парламент України заявляє, що необхідно з належною повагою і рівною турботою вшанувати пам'ять всіх жертв на території обох держав", - йдеться в заяві.

У документі підкреслюється, що протягом минулих десятиліть Україна та Польща зробили багато для взаємного прощення і примирення, та вшанування пам'яті невинно убієнних українців і поляків під час конфлікту 40-х роках ХХ ст. і вже дали загальну оцінку цим історичним подіям в узгоджених обома сторонами документах.

Українські парламентарі у заяві також зазначають, що прийняття постанов палат польського парламенту супроводжувалося антиукраїнською акцією з нищенням українських пам'яток на території Польщі, атаками на учасників релігійних урочистостей, забороною проведення культурних заходів та шовіністичної риторикою. У Раді звертають увагу польських депутатів, всієї польської влади і громади на те, що антиукраїнські дії і розпалювання антиукраїнських настроїв розгортається в момент найбільшої вразливості України, яка перебуває в стані війни з Російською Федерацією. У цій війні агресор використовує історичні питання – зокрема, події 40-х роках ХХ ст. – як один з елементів війни проти української держави, сказано в документі.

"У зв'язку з цим Верховна Рада України закликає істориків вести професійний діалог з метою розкриття всіх досі нез'ясованих фактів та обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України і Польщі – припинити інструменталізувати історичну науку задля досягнення тимчасових політичних вигод; закликає нинішні і майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство і не піддаватися спробам окремих політичних сил маніпулювати чутливими сторінками історичного минулого всупереч інтересам українського і польського народів; звертається до польських колег з пропозицією припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії і зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Республікою Польща для зміцнення партнерства в демократичній Європі на основі європейських цінностей", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  Комітет Верховної Ради України у закордонних справах уже засудив односторонні дії Польщіміністр закордонних справ назвав їх емоційними

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme