Війни силовиків: Чому соратник Авакова опинився "під прицілом" Луценка

Серед нардепів, подання на зняття недоторканності з яких анонсував Юрій Луценко, опинився "фронтовик" Євген Дейдей. Здавалося б, навіщо ГПУ гойдати коаліцію?

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Війни силовиків: Чому соратник Авакова о…

Після подій 9 травня у Дніпрі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков блискавично змінив керівництво міської й обласної поліції. У зв'язку з чим Depo.ua припускав, що бійку "тітушок" з атошниками керівництво МВС могло використати для зручної кадрової комбінації, завдяки чому обласну поліцію очолив Віталій Глуховеря, якого вважають креатурою Ігоря Коломойського. Але в цій комбінації виявилася й постраждала сторона – звільнені керівники поліції Дніпра та області Андрій Бідило й Ігор Репешко. Останнього у ЗМІ пов'язують з Генпрокурором Юрієм Луценком. То ж цілком імовірно, що скандал у Дніпрі став причиною, аби прибрати з поліцейського крісла чужу для Авакова людину.

У Києві ж вищі посадові особи демонстрували одностайність: "тітушок" треба покарати, звільнення поліцейських також крок правильний. А ще варто притиснути екс-"регіонала" Олександра Вілкула, який водив хороводи в Дніпрі на 9 травня. Так, нардеп з БПП Борислав Розенблат прямо звернувся до Генпрокуратури: має бути подання про зняття з Вілкула недоторканності і його притягнення до відповідальності.

Подання на колишнього соратника Януковича поки немає, але він був допитаний в обласній прокуратурі. Паралельно цікаві події відбулися у Кривому Розі, яким керує Вілкул-старший. За інформацією Юрія Луценка, були оголошені підозри першому заступнику міського голови Удоду, начальнику управління містобудування та архітектури виконкому міськради Гнатовському, начальнику відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю Лисенку та іншим особам. Частину з них правоохоронці оголосили в розшук. Звинувачення проти соратників Вілкула тягнуть на серйозні статті.

Яким чином між собою пов'язані пертурбації в Дніпровській поліції, події в Кривому Розі та обіцяне Генпрокурором подання на Дейдея? На перший погляд – це зовсім різні історії. Проте, в кулуарах схильні бачити між ними зв'язок: ображений Репешко міг залучитися підтримкою в ГПУ, а криворізькі пристрасті – це гарна нагода "помацати за вим'я" родину Вілкулів. "Опоблоківець" організацією "ватної" акції в Дніпрі сам цю нагоду створив.

Чому Дейдей? По-перше, нардеп і заодно командир 1-ї роти полку особливого призначення МВС "Київ" - близький соратник міністра Авакова. З огляду на це версія помсти за звільненого Репешка виглядає правдоподібною. По-друге, не є секретом, що проти Дейдея за результатами аналізу е-декларацій ведеться розслідування НАБУ. Там це, власне, й підтвердили. Правда, не сказали, чи завершилося слідство і чи зверталися вони до Генпрокуратури щодо подання на зняття недоторканості з нардепа-атошника.

По-третє, Дейдей фігурував раніше і в інших скандалах, які, за потреби, Генпрокуратура може використати в якості обґрунтування своєї правоти. Приміром, у липні минулого року Головне слідче управління ГПУ порушило кримінальне провадження проти депутата після того, як він погрожував насильством на адресу заступника керівника САП Володимира Кривенка. Зокрема, обіцяв тому "набити морду перед камерами". Існують за депутатом і більш старі "грішки" ще тих часів, коли він був далекий від політики. Інформацію про "подвиги" нинішнього нардепа-"фронтовика" будь-хто може знайти у пошуковиках. У таких випадках кажуть: якщо в оточенні когось із високопосадовців є слабка ланка, по ній обов'язково битимуть. Аби луною віддалося самому патронові.

Depo.ua вже писав, що перспективи зняття недоторканності з Дейдея та ще двох його колег по нещастю – Андрія Лозового й Геннадія Бобова – мізерні. По-перше, "фронтовики" та Аваков не дозволять ображати свого соратника. А, по-друге, нікому із серйозних політичних гравців колапс у коаліції й дочасні вибори сьогодні не потрібні. Тому, радше, отримує підтвердження версія про те, що у випадку з Дейдеєм ідеться саме про відголос кадрових перетасовок у Дніпрі. І коли всі сторони конфлікту, а назовні його силовики навмисно не виносять, дійдуть згоди, про обіцяне подання на Дейдея забудуть. Осад, звісно, залишиться, але порівняно з ризиком втратити депутатський імунітет, то просто дрібничка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme