Посол США в ООН пообіцяла матері Савченко продовжувати роботу для звільнення Надії

Постійний представник США в ООН Саманта Пауер заявляє про готовність Вашингтона продовжувати роботу задля звільнення народного депутата України Надії Савченко
Посол США в ООН пообіцяла матері Савченко продовжувати роботу для звільнення Надії
Посол США в ООН пообіцяла матері Савченко продовжувати роботу для звільнення Надії

Про це вона заявила на зустрічі з матірʼю української льотчиці Марією Савченко, що відбулася напередодні у Нью-Йорку, передає depo.ua з посиланням на прес-службу посольства США в Україні.

"Вже 307 днів минуло відтоді, як Надію Савченко було викрадено у східній Україні й проти її волі незаконно перевезено до Росії. Я була зворушена словами Марії про її доньку й можу лише уявити, наскільки їй має бути важко бачити, як погіршується здоров'я доньки у в'язниці, не мати чіткого уявлення, коли Надія зможе вийти на свободу. Сполучені Штати готові продовжувати працювати задля звільнення її дочки, так само, як і задля звільнення усіх тих українців, яких незаконно утримують сепаратисти і Росія", - наголосила Саманта Пауер.

У зустрічі взяв участь один із адвокатів Надії Савченко Марк Фейгін.

"Марія Савченко та її офіційний представник висловили свою стурбованість станом здоров'я Надії і наголосили на неможливості забезпечення справедливого суду над Савченко в Росії. Саманта Пауер вкотре заявила про занепокоєння Сполучених Штатів Америки долею Надії Савченко і підкреслила, що США й надалі виступатимуть за її звільнення", - йдеться у повідомленні.

У Росії народного депутата України, члена постійної делегації України у ПАРЄ Надію Савченко обвинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі і незаконному перетині кордону. Українка всі звинувачення відкидає. Її захист наполягає, що влітку минулого року Надію Савченко викрали з території України.

16 березня Надія Савченко відновила голодування.

Раніше цього тижня міністр закордонних спав Росії Сергій Лавров не виключив, що до Надії Савченко можуть бути застосовані положення мінських угод про амністію.