Порошенко запросив активістів на обговорення е-декларацій антикорупціонерів, - ЗМІ

Президент України Петро Порошенко обговорить з представниками громадських організацій ухвалений парламентом закон, який змусить громадських активістів заповнювати є-декларації

Про це повідомила керівник комунікаційного напрямку у "Реанімаційного пакету реформ" Ірина Соломко, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Так, справді, така зустріч запланована. Наші представники запрошені на 13:30 до Адміністрації Президента", - сказала вона.

За інформацією " видання, у зустрічі братимуть участь представники РПР, "Центру UA", Transparency International, Центру політичних студій та аналітики, Центру розвитку демократії та верховенства права тощо.

Водночас Українська Гельсінська спілка з прав людини вже виступила з відкритим зверненням до президента з проханням ветувати ухвалені зміни до закону.

"Ми вимагаємо від Президента України скористатися його конституційним правом та накласти вето на зазначений Закон, який 27 березня 2017 року був переданий йому на підпис", - йдеться у зверненні.

"Закон поширює обов'язок декларування на всі неурядові організації та суб'єктів, які з ними співпрацюють. Ми переконані, що це положення ухвалене з тим, щоб уможливити тиск на громадські об'єднання, ускладнити або унеможливити їхню діяльність, зокрема, спрямовану на подолання корупції", - наголосили правозахисники.

Вони додали, що закон робить це навмисно у такій формі, щоб залишити простір для його довільного та вибіркового застосування, що власне і створює плідний ґрунт для корупції.

"Ми впевнені, що це положення Закону є шкідливим як для розвитку громадянського суспільства, так і для запобігання корупції, на яке спрямований Закон в цілому", - додали вона.

"Запобігання та протидія корупції не виокремлюються як специфічний вид діяльності, а практично завжди є однією із складових діяльності більшості неурядових організацій. Важко уявити організацію, яка заявляє про сприяння корупції через свою діяльність", - зазначили правозахисники.

Вони наголосили, що таким чином "у діяльності кожної організації, яка займається адвокатуванням змін до правової системи можна знайти елементи "антикорупційної" діяльності".

Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції". Він спрямований на уточнення кола осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на яких не буде поширюватися дія Закону України "Про запобігання корупції". А саме йдеться про військових, з яких знімують обов'язок подавати е-декларації, і, навпаки, зобов'язання це робити кандидатів у депутати всіх рівнів, осіб наглядової ради держбанків і підприємств, членів громадських рад при державних структурах, антикорупціонерів, "які отримують цільові кошти на реалізацію антикорупційної політики".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme