Порошенко прибув на пам'ятні заходи до Освенціма

На території концтабору Освенцім 27 січня, в 70-ту річницю його визволення, проходять урочисті заходи, в яких серед представників 42 держав бере участь президент України Петро Порошенко

Порошенко прибув на пам'ятні заходи до О…

Разом з ним до Польщі поїхав Микола Васильович Карпенко, 1924 року народження, який звільняв Освенцим, Познань і Варшаву, а також 90-річна Анастасія Гулей, в'язень концтабору, повідомляє у своєму Facebook прес-секретар президента Святослав Цеголко, передає depo.ua.

Цеголко нагадав, що в боях за визволення Освенціма і навколишніх населених пунктів загинув 231 радянський солдат, і кожен п'ятий з них - українець. Підрозділами, які звільняли концтабір, командували полковник Василь Петренко і майор Анатолій Шапіро - обидва з Полтавщини. Саме солдати його батальйону першими пройшли під сумнозвісними воротами з написом «Arbeit macht frei».

Прес-секретар президента назвав символічним те, що серед запрошених до Польщі голів держав немає президента Росії.

У зверненні, яке розміщене на сайті президента з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, Порошенко заявляє: «Пам'ять про невинно убієнних за ознаками національної, етнічної, расової, культурної, релігійної приналежності демонструє рішучість міжнародного співтовариства ніколи більше не допустити повторення страшних злочинів, викликаних ксенофобією, расизмом, тоталітарними ідеологіями».

Президент підкреслює, що «в єдності з вільним світом Україна буде стояти на сторожі гуманізму, свободи і демократії».

Як повідомляв depo.ua, 23 січня голова МЗС Польщі Ґжеґож Схетина нагадав: ворота нацистського концтабору розбив танк українця Ігоря Побірченка. Цей факт Схетина привів на підтвердження своєї попередньої заяви, що викликав гнів Москви - про те, що ворота нацистського концтабору відкрили українці з 1-го Українського фронту.

Порошенко у своєму зверненні також згадав про це, заявивши: «Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 року були звільнені в'язні концтабору, яким вдалося уникнути газових камер і крематоріїв».

Президент Франції Франсуа Олланд і президент Латвії Даля Грібаускайте

Голова адміністрації президента РФ Сергій Іванов

Колишні в'язні концтабору Освенціма

Нагадаємо, міністр юстиції Польщі Цезарій Грабарчук підтвердив, що президента Росії Володимира Путіна не запросили на 70-ту річницю звільнення в'язнів Освенціма саме через війну на Сході України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme