Порошенко назвав умову демобілізації солдат-строковиків

Президент України Петро Порошенко повідомив, що солдати строкової служби будуть демобілізовані, якщо побажають перейти на контракт
Порошенко назвав умову демобілізації солдат-строковиків
Порошенко назвав умову демобілізації солдат-строковиків

Про це він заявив в інтерв'ю українським телеканалам, коментуючи пікет нацгвардійців під Адміністрацією президента, передає ДеПо з посиланням на ТСН.

«Ви що, хочете, щоб під час військових дій я оголосив демобілізацію? Щоб я армію розпустив? Щоб я країну беззахисною залишив? Ні, цього ніколи не буде! І тиснути на президента я нікому не дозволю », - запевнив глава держави.

«Будуть демобілізовуватися всі ті, хто побажає записатися в контрактну армію. Я за свободу слова, навіть під час війни. Але я за спільну відповідальність. Українських солдат захищаємо, українську територію не здаємо », - сказав Порошенко.

Глава держави уточнив, що відповідний указ про демобілізацію він підпише вже найближчими днями. «Я підготував указ, і він на наступному тижні буде виведений: будуть демобілізовані всі ті, хто бажає записатися на контрактну службу. Для чого? Служи армії, але отримуй більше грошей. Це справедливо, і я, безумовно, як президент запропоную це », - розповів Порошенко.

Крім того, за словами президента, солдати строкової служби не будуть направлятися в зону АТО.

Як повідомляв ДеПо , 13 жовтня військовослужбовці строкової служби, які проходили службу в Національній гвардії України, вийшли на акцію протесту з вимогою демобілізувати їх. Вони повстали і прийшли пішки з частини в Нових Петрівцях під Києвом.

У свою чергу в СБУ заявили, що військовослужбовці Національної гвардії, що вийшли на протест, стали жертвами ляльководів з Федеральної служби безпеки Росії.

Пізніше військова прокуратура Центрального регіону України повідомила, що розслідує факт бездіяльності військових посадових осіб окремих частин Нацгвардії згідно ч.1 ст. 426 КК (бездіяльність військової влади).

Loading...
Loading...