Влада

Порошенко нагадав гарантам Будапештського меморандуму, що вони обіцяли

Президент України Петро Порошенко закликав західних держав-гарантів територіальної цілісності України за Будапештським меморандумом відновити міжнародне правосуддя і допомогти Україні у боротьбі за виживання і незалежне майбутнє

31 березня 2016, 05:23

Порошенко нагадав гарантам Будапештського меморандуму, що вони обіцяли

фото: twitter.com/STsegolko

Про це він заявив під час виступу на форумі "Боротьба України за свободу, що триває" сьогодні у Вашингтоні, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Я маю честь бути президентом держави, яка внесла унікальний внесок в ядерну безпеку світу. У 1994 році Україна відмовилася від третього за величиною арсеналу ядерної зброї в світі", - заявив він.

Порошенко нагадав, що на першому Саміті з ядерної безпеки у 2010 році під керівництвом президента Обами, Україна відмовилися від запасів високозбагаченого урану і дотримується зобов'язань до сих пір.

"На сьогоднішній день Україна зробила один із ключових внесків задля успіху ініціативи Обами з ядерної безпеки", - заявив президент.

"Що ми отримали взамін? Ми отримали гарантії безпеки в рамках Будапештського меморандуму 1994 року.... Звучить добре. Але що ж виявилося насправді? Росія просто відверто порушила його гарантії по відношенню до України і здійснює пряму збройну агресію проти моєї держави", - підкреслив він.

"Українські патріоти віддають свої життя, захищаючи ті ж цінності, які дорогі для США і Європи", - додав Порошенко. "Ми, українці, маємо право закликати західних гарантів в рамках Меморандуму докласти всіх можливих зусиль для відновлення міжнародного правосуддя і порядку, щоб допомогти нам у нашій боротьбі за виживання і незалежне майбутнє", - заявив президент.

"Я вірю, що це реальний шанс для президента Обами відзначити свій президентський термін врегулюванням конфлікту в Донбасі", - зазначив він.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...