Політики пошкодують, що взяли в списки командирів АТО

У списках топ-партій можна побачити героїв Майдану та АТО всіх мастей, відомих громадських діячів та журналістів. Розкрученими особами політики прикривають відсутність конкретних програм і реального плану своїх дій у Верховній Раді. Однак «військова начинка» списків ще зіграє з політиками злий жарт

Політики пошкодують, що взяли в списки к…

«Найгірше - не те, що політики міряються кількістю героїв у списках своїх партій. Найгірше те, що вони забирають героїв у простих людей», - влучно зауважив у Twitter відомий музикант Святослав Вакарчук, який свого часу мав невдалий досвід потрапляння в політику, коли опинився в НУ-НС у минулому скликанні, після чого ще довго «відмивався» від політичного сліду у власній біографії.

Що чекає неполітичні фігури у Верховній Раді? Очевидно, що абсолютна більшість «зірок» партійних списків не знайде себе «під куполом» і попросту розчиниться в парламентському «болоті». У принципі, ніхто з них не має і найменших знань про написання законів. Неодмінно почнуться скандали, пов'язані з виходом «запрошених» з парламенту. Знайти себе в хитросплетіннях законодавчої діяльності - завдання для прийшлих людей важке. Ще складніше - не забруднитися у «великій політиці» і, незважаючи ні на що, залишитися героями.

Зате для політиків, як вони наївно вважають, отримати такі фігури - електоральний успіх. А майбутні супутні проблеми їх зараз явно не хвилюють. А дарма. «Зірки» у списках з однаковою часткою ймовірності можуть як перетворитися на звичайних кон'юнктурників, так і взяти в заручники самих же політиків. І в першу чергу це стосується командирів АТО. Їхній головний козир - особиста участь у війні, і з ним у кишені вони легко можуть вийти з підпорядкування і порушити будь-яку політичну дисципліну.

ДеПо вирішив проаналізувати списки всіх основних політичних політсил на предмет розкручених позаполітичних фігур, яких оптом і в роздріб взяли в перші десятки списків.

Як і очікувалося, рекордсменом за кількістю «зірок» у списку став Олег Ляшко. Перша десятка «Радикальної партії» буквально забита активістами Майдану, керівниками добровольчих батальйонів і просто відомими людьми. №3 у списку зайняв командир батальйону «Айдар» Сергій Мельничук. З самого початку в списку Ляшка не повинно було бути комбатів, та й Мельничук спочатку не хотів йти в політику, але все ж таки спокусився мандатом нардепа. №4 отримала відома співачка, «обличчя Криму» Злата Огневич. Знайшлося місце в списку і представникам «експертного середовища». Замикає першу п'ятірку «майданівець» Артем Запотоцький, який вижив після снайперського пострілу. Шостим у Ляшка став колишній керівник Комітету виборців України, який тривалий час працював в Адміністрації президента Віктора Януковича, Ігор Попов. №7 отримав командир батальйону «Луганськ-1» Артем Вікто, №8 - колишній плавець, чемпіон світу Денис Силантьєв, який 2012 року навіть балотувався як самовисуванець по округу №217 на Оболоні, але посів лише четверте місце, отримавши 5,18% голосів. Десятку «радикалів» замкнула волонтер у харківському шпиталі Олена Кошелєва. Щоправда, у Ляшка посоромилися опублікувати весь партійний список. До речі, такий фінт Олег Валерійович використав на весняних виборах до Київради, коли опублікував лише першу «розкручену» п'ятірку списку. У другій же п'ятірці виявилася ціла група забудовників, які пройшли до Київради.

Друге місце за кількістю відомих публічних персон розділили між собою Блок Петра Порошенка і «Народний Фронт». Щоправда, у Петра Олексійовича в списку опинився лише один кадровий військовий Юлій Мамчур (№6), який героїчно проявив себе під час захисту від «зелених чоловічків» аеропорту в Бельбеку. Акцент же був зроблений на журналістів і громадських працівників. Так, до списку потрапила керівник руху «Чесно» Світлана Заліщук (№18), відомі журналісти Сергій Лещенко (№19) і Мустафа Найєм (№20) (обидва з «Української правди», яку в деяких моментах пов'язували з екс-главою Адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним, принаймні вона ніколи не критикувала його), а також працівниця «Інтера» Ольга Червакова, яка входить у пул журналістів, пов'язаних із Льовочкіним. Голова Комітету виборців України Олександр Черненко отримав 21-е місце. 45-е дісталося шеф-редактору й одному із засновників «Еспресо.tv» Вадиму Денисенку (другим співзасновником «Еспресо.tv» є Лариса Княжицька).

У партії Арсенія Яценюка теж виявилося чимало розкручених фігур. №5 отримав командир батальйону «Миротворець» Андрій Тетерук (орієнтується в рівній мірі на Ігоря Коломойського та Арсена Авакова), №10 - командир батальйону «Дніпро-1» Юрій Береза (пов'язують з Ігорем Коломойським), №26 у списку став екс-командир батальйону «Артемівськ», а нині голова Артемівської РДА Костянтин Матейченко. А ось затягнути у свої тенета командира «Азова» Андрія Білецького в Арсенія Петровича не вийшло. Якщо говорити культурно, то між ними навіть відбулася сварка з використанням нецензурних висловів на адресу прем'єра.

Відомий військовий експерт Дмитро Тимчук у списку Яценюка-Турчинова отримав 13-е місце. А по мажоритарному округу №95 у Київській області від «Народного Фронту» піде відомий козак із Майдану Михайло Гаврилюк. Є у «НФ» і свій відомий журналіст Сергій Висоцький (№45), у якого непогані стосунки з головою МВС Арсеном Аваковим. Висоцький від дзвінка до дзвінка відпрацював Майдан, а нині трудиться на «Еспресо.tv». Але шанси потрапити в парламент у нього мінімальні.

Оскільки військових у Яценюка і Турчинова зібралося стільки, що ними можна було б «закрити» всю прохідну частину списку, було прийняте рішення про створення Військової ради, до якої увійшли командири батальйонів «Чернігів», «Золоті ворота» та інших військових формувань.

А ось Юлії Тимошенко з командирами батальйонів не пощастило: за чутками, вони відмовилися йти в «Батьківщину». Мовляв, партія - дуже специфічна. Проте Юлія Володимирівна все ж таки зуміла роздобути вельми популярну фігуру в Україні, якій навіть поступилася своїм законним першим місцем - №1 стала полонена росіянами представниця добровольчого батальйону Надія Савченко. Під час з'їзду навіть був продемонстрований відповідний запис, що підтверджує згоду Савченко на входження в партію. №10 отримав відомий політолог і політтехнолог Ігор Жданов, якого титрували під час з'їзду як «коменданта Майдану». Проблема лише в тому, що ледь не в кожній партії, що йде в парламент, є трибуни Майдану, які можуть себе називати «комендантами»...

Партії Садового «Самопоміч» довелося обмежитися представниками лише одного батальйону «Донбас». Та й то, з командиром цього батальйону Семеном Семенченком сталася проблема. Подейкували, що Семен (насправді - Костянтин Гришин) паралельно домовлявся про свою участь на виборах з Блоком Петра Порошенка і «Народним Фронтом». Однак домовитися не вдалося, і він отримав почесне друге місце в списку. №7 зайняв командир групи інформаційної війни батальйону «Донбас» Павло Кішкар, ще один представник цього батальйону Ярослав Маркевич зайняв 14-е місце в списку.

Усі зазначені вище діячі дуже сильно ризикують. Ризикують власним реноме, досягнутим своїм героїзмом і працею. Поява розкручених фігур у списках по суті перетворює політиків у паразитів. Їм не потрібні програми, в яких повинні бути детально описані дії політсили в парламенті. Їм цілком вистачить наявності «портретів». Але ризикують і політики, посадивши себе на порохову бочку з військових і журналістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme