Чому головні Чорнобильці України - це Литвин і Ляшко

Через 30 років після Чорнобильської трагедії в Україні залишається ціла когорта політиків, готових і далі піаритися на даній темі

Чому головні Чорнобильці України - це Ли…

Політика – річ цинічна. Наприклад, зараз влаштувати саморекламу на АТОшниках – це чи не святий обов'язок будь-кого з вітчизняних політиків. Так раніше всі можновладці бігали за ветеранами Великої вітчизняної війни: тема без якої політтехнологія – не політтехнологія. Втім, існують й нішеві теми для перманентного піару. Зокрема, для низки політиків таким собі інформаційним пасовищем стала тема "чорнобильців". Тут на загальному фоні найбільш яскраво виділяються два топ-політика. Мова йде про головного «радикала» країни Олега Ляшка та вічного нардепа, екс-спікера ВР Володимира Литвина, яких об'єднує не лише їхня любов до корів, яких вони цілували та доїли під камери. Також вони роками успішно "доять" тему ліквідаторів та переселенців – з таким само успіхом…

Так, днями Ляшко, виступаючи з трибуни Верховної Ради, показово обурився становищем, у яке влада загнала чорнобильців. "Підіть, подивіться. Вони місяцями сидять під Кабміном, вимагаючи повернення пільг, які у них забрала влада. Зате коли їх треба було посилати у ядерне пекло, ніхто нічого не питав. І вони пішли рятувати країну", – як завжди пафосно підкреслив голова фракції "Радикальної партії". Щоправда, сам Ляшко нікуди й нікого рятувати точно не ходив. Навіть знайти його фотографій поруч з ЧАЕС не вдалося, хоча де тільки Ляшко не фотографувався – і з вилами, і з землею у роті. Втім, ризикувати й їхати у Чорнобиль Олег Валерійович чомусь не сильно рветься.   

На відміну від лякливого Ляшка Литвин у Чорнобильській зоні хоча б бував. Навіть дивно, що Володимир Михайлович, який свого часу примудрився за кількагодинне перебування в Югославії отримати статус учасника бойових дій, у зв’язку з візитом до Чорнобиля не вибив собі звання "ліквідатора". Може просто не встиг.

Чому головні чорнобильці України - це Литвин і Ляшко - фото 1

Як би там не було, але для Литвина тема "чорнобильців" - явно його коник. Іноді на сивоволосого політика щось находило і він взагалі починав розповідати, як зробить з Чорнобильської зони Нью-Васюки. "Я намагаюся переконати колег по парламенту і уряд в необхідності після проведення такої інвентаризації прийняти Чорнобильський кодекс", - говорив у 2009 році тодішній голова ВР Володимир Литвин. Так і не переконав. Але ж як красиво говорив…

Власне, у балаканині щодо опікування долею "чорнобильців", змагатися з цією політичною парочкою досить складно. Можливо хоча б тому, що і для Литвина, і для Ляшка це дає певний електоральний ефект. Варто нагадати, що "прикормлені" мажоритарні округи цих політиків – на Житомирщині, та Чернігівщині – є одними з найбільш постраждалих регіонів внаслідок Чорнобильської катастрофи. Саме тут живе значна кількість переселенців з 30-километрової зони, а також значна кількість справжніх ліквідаторів та члени їхніх сімей.

Ось і доводиться Литвну з Ляшком регулярно напружуватися і видавати дифірамби на адресу "чорнобильців". Інакше, не приведи Боже, про них забудуть. Щоправда, від постійної балаканини політиків за тридцять років краще жити нікому не стало. Але ж головне в українській політиці – процес…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme