Майже 70% українців вважають, що анексований Крим необхідно повернути до складу України

Більше 2/3 громадян України вважають, що Крим анексований Російською Федерацією

Майже 70% українців вважають, що анексов…

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою «Ukrainian Sociology Service» з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року, повідомляє depo.ua з посиланням на «Ліга».

«69% респондентів вважають, що Крим є українською територією, анексованою Російською Федерацією, 14% ідентифікують півострів як територію Російської Федерації», - сказала директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

За її словами, для 10% населення України Крим - це територія, яка не належить ані Росії, ані Україні.

Ставлення до Криму як до анексованої Росією української території абсолютно переважає майже у всіх регіонах України, крім Донбасу.

На Донбасі, зазначила Бекешкіна, тільки 22% жителів сприймають Крим як територію України, яка стала об'єктом анексії з боку РФ.

«69% респондентів вважають, що необхідно піднімати питання про повернення Криму до складу України, причому 42,5% з них вказують на необхідність робити це вже сьогодні, оскільки на цій анексованій території проживають українці і татари, які потребують захисту», - сказала вона.

Також, за словами Бекшкіної, ще 27% вважають, що в цілому піднімати це питання все-таки необхідно, але не зараз.

«24% респондентів вважають, що повернути Крим можна в результаті проведення ефективних внутрішніх реформ в Україні та підвищення рівня добробуту, 21% вважає, що повернення Криму відбудеться внаслідок погіршення внутрішньополітичної та економічної ситуації в РФ, тобто без цілеспрямованих зусиль на повернення Криму безпосередньо з боку України», - сказала вона.

Бекешкіна повідомила, що ще 14% вважають, що повернути Крим можна тільки військовим способом, а 13% підтримують спосіб міжнародного тиску і санкцій Заходу щодо Росії, 16% не бачать жодних шляхів повернення Криму.

Крім того, згідно з опитуванням, українці вважають, що повернути Крим під юрисдикцію України найбільш ймовірно двома шляхами: за допомогою реформування української економіки чи погіршення економічної ситуації в Росії.

Єдиним регіоном України, де більше половини населення не вважає необхідним повертати Крим до складу України, виявилася Донецька область.

Також 56% жителів Донбасу не бачать ніякої можливості повернути Крим до складу України.

Найбільшу підтримку українці віддають перспективі повернути Крим в результаті проведення ефективних внутрішніх реформ - 24%. Майже таку ж підтримку населення (21%) отримав сценарій, при якому повернення Криму відбудеться внаслідок погіршення внутрішньополітичної та економічної ситуації в Російській Федерації, тобто без цілеспрямованих на повернення Криму зусиль самої України.

Як повідомляв depo.ua, в ніч на 27 лютого 2014 року група озброєних осіб захопила будівлю Верховної Ради Криму і підняла російський прапор. Подальші події змусили тисячі кримчан залишити свої будинки. Решта були приречені спостерігати, як вчорашні друзі стають ворогами, в магазинах порожніють полиці і ростуть ціни.

Росія анексувала Крим і Севастополь після проведеного там псевдореферендуму 16 березня 2014 року. Україна не вела військову кампанію із захисту півострова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme