Перемога Трампа. Хто нас штовхатиме до перевиборів

Дочасні вибори парламенту провокуватимуть популізм і амбіції вітчизняних політиків. І новий господар Білого дому тут буде зовсім ні до чого

Політичний оглядач
Перемога Трампа. Хто нас штовхатиме до п…

Ще в Америці не оголосили остаточні підсумки президентських перегонів, а в Україні, як гриби після дощу, повилазили любителі Трампа. Найбільше відзначився Михеїл Саакашвілі, який похизувався спільним фото з новим президентом Штатів і назвав його "сильною особистістю з непередбачуваною політикою".

Перемога Трампа має окрилити й "опоблоківців", адже американський політтехнолог Пол Манафорт, який опікувався штабом переможця виборів, тісно взаємодіяв з "регіоналами" й Віктором Януковичем в Україні. Тепер через Манафорта Льовочкін і компанія спробують лобіювати свої питання. І не лише політичні в Україні, але й чисто шкурні в США. Не виключено, що інтерес американських слідчих органів до "австрійського в’язня" Дмитра Фірташа значно зменшитися.

До речі, у соцмережах поширюють доволі маніпулятивне тлумачення результатів виборів у США: у 2004 році всі казали, що Янукович – падлюка. Але він переміг. Результати виборів скасували, проте в 2010 році він знову переміг. Так і з Трампом: як його тільки не називали, а він став 45-м президентом Сполучених Штатів. Мовляв, ось і зрозумій виборця. З подібної маніпуляції добре стирчать роги і копита екс-"регіоналів".

Нестримну радість з приводу перемоги Трампа проявив ще один відомий український "антикорупціонер" Валентин Наливайченко. Якого, нагадаємо, інший "антикорупціонер" Сергій Лещенко звинувачував у зв’язках з групою Фірташа-Льовочкіна. Колишній голова СБУ написав у Facebook, що нове американське керівництво підтримуватиме український народ, а не "стару корумповану українську владу". При цьому він згадав міф про персональні санкції щодо корупціонерів у найвищому керівництві України.

Вочевидь, протягом найближчого часу на перемогу Трампа відреагують й інші українські політики з опозиційного табору. Але слід розуміти, що цю обставину вони використовуватимуть виключно для свого політичного майбутнього. Це майбутнє вони бачать у перезавантаженні парламенту. І байдуже, під якими гаслами: корупція, тарифи, "село гине" чи "треба закінчувати війну". Страшилка про Трампа впливатиме на нашу політику значно більше, аніж сам Трамп. І ця страшилка використовуватиметься як аксіома – потрібне перезавантаження влади, бо Америку вона не влаштовує. Або навпаки – перезавантажити потрібно, бо Захід від нас відмовився, і тільки ми самі можемо подбати про себе.

Вже зараз можна простежити схеми, за якими українцям будуть втлумачувати ці тези. По-перше, намагатимуться колоти коаліцію розповідями про те, що прихід нового господаря Білого дому – це катастрофа для Петра Порошенка і, особливо, для Арсенія Яценюка. Логіка наступна: колишній прем’єр має гарні зв’язки в американському політикумі, особливо серед демократів. А Джо Байден – це запорука перебування "НФ" у коаліції. І, начебто, відхід Обами і його команди від влади спровокує конфлікт з "фронтовиками". Що ж до президентської команди, то тут качатимуть міф про невдоволення Штатів боротьбою з корупцією. Розповідатимуть про необхідність посилення НАБУ і т.п. Хоча, насправді, Білий дім при Трампу такі дрібниці, як НАБУ, не цікавитимуть.

По-друге, маніпуляціями геополітичного характеру педалюватиметься тема війни на сході, точніше Мінська. Про це згадають навіть ті, хто розмивав війну соціальним популізмом. Логіка наступна: США не хоче приєднуватися до "нормандського формату", влада не здобула американської зброї при Обамі, за Трампа не здобуде тим більше, Європа від нас відмовиться, нас "міняють" на Сирію й так далі.

По-третє, створюватиметься міф про так звані "нові реалії", які породив прихід Трампа. І про те, що цим "реаліям" повинна відповідати перезавантажена влада. Під визначення  "перезавантажена" підганятиметься все, що ініціаторам перевиборів подобатиметься - від "Україні потрібні яструби при владі" до "Україні не потрібна партія війни". Хоча насправді ніяких аж надто нових реалій з приходом до влади в США Дональда Трампа немає – ця держава й надалі нас підтримуватиме. Але у випадку перевиборів, Київ більше не буде для Штатів передбачуваним партнером. Що тягне за собою купу проблем, особливо з урахуванням прогнозованого перезавантаження відносин Вашингтона й Москви.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme