Переговори про безвіз з Канадою затягнуться на роки, – посол

Переговори між Україною і Канадою про лібералізацію візового режиму, ймовірно, триватимуть роками

Таку думку в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" висловив посол України в Канаді Андрій Шевченко, передає depo.ua.

"Прогнозувати щось важко, це завдання на роки і я дуже сподіваюся – не на десятиріччя. Ми працюємо над тим, щоб це сталося якомога швидше", - сказав він.

Шевченко зазначив, що на сьогодні ця тема особливо актуальна.

"У нас велика кількість відмов українським громадянам при оформленні канадських віз. У минулому році кількість відмов досягла 30%. Це означає, що кожен третій українець, який подавав документи на канадську візу, її не отримав. Для порівняння, всі країни Шенгенської зони мають показник за минулий рік близько 3,4%. Тобто це неадекватна цифра для нас. При цьому хочу нагадати, що для громадян Канади Україна зробила безвізовий режим. Тому ми це питання і підняли", - пояснив посол.

За його словами, на зустрічі президента України Петра Порошенка з канадським прем'єром Джастіном Трюдо йшлося про те, щоб почати процес оцінювання відповідності України критеріям, які є у Канади.

"Зараз Канада ухвалює рішення про безвізовий режим, виходячи з 7 критеріїв: соціально-економічна ситуація в країні, імміграційна статистика, якість документів, безпека, управління кордоном, права людини і так звані двосторонні питання. Тобто це досить серйозна матриця, за якою ми повинні працювати", - сказав Шевченко.
Посол також зазначив, що українська сторона пропонує Канаді зробити перший крок – пройтися по цих критеріях.

"Це дозволить нам реалістично оцінити ситуацію. Після цього ми складаємо "дорожню карту" і по ній рухаємося точно так само, як ми це зробили в свій час з Євросоюзом. Тому якщо ви прочитаєте в новинах, що завтра Канада надасть нам безвізовий режим – це неправда. Насправді ми зараз знаходимося в самій початковій точці, і ми намагаємося зробити перший крок, тобто ту оцінку, яка дозволить нам просуватися вперед", - пояснив український дипломат.

Канада, на відміну від країн ЄС і США, не робить винятків для певних категорій громадян.

"Це країна, яка сповідує єдиний підхід в оформленні візи для всіх громадян. Тому ми повинні говорити не про лібералізацію, а про скасування візового режиму в цілому. Це повинна бути наша кінцева мета", - сказав він.

Нагадаємо, що 11 липня  у Києві підписана Угода про Зону вільної торгівлі між Україною і Канадою, що передбачає значно більший перелік домовленостей і норм, ніж скасування багатьох митних обмежень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme