Влада

Парасюк перетворює "справу Шабуніна" на клоунаду

Втручання Володимира Парасюка у інформвійну проти Віталія Шабуніна піде останньому лише на користь

06 квітня 2016, 18:05

Парасюк перетворює "справу Шабуніна" на клоунаду

фото: УНІАН

Останніми днями керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін не сходить зі сторінок ЗМІ. Така увага до антикорупціонера дуже вже нагадує цілу інформкампанію з ознаками замовної, що в той же час аж ніяк не означає, що пан Шабунін, попри те, що є для багатьох дописувачів соцмереж мало не антикорупційною іконою, не може мати стосунок до якихось сумнівних справ.

Все почалося з того, що Центр протидії корупції звинуватили у оборудках з грошима, отриманими від США на реформування Генеральної прокуратури. В рамках розслідування цієї справи слідчі ГПУ навіть вилучили документи громадської організації. Сам Шабунін заявив, що жодних грошей на реформу в ГПУ його центр не отримував, а вилучення документів назвав обшуками та тиском на антикорупційну організацію. Зрештою далі вилучення документів справа поки не пішла, але одразу з'явилися нові звинувачення щодо пана Шабуніна.

Так, кілька днів тому в мережі опублікували витяг з реєстру нерухомого майна і з'ясувалося, що дружині антикорупціонера належить "маєток під Києвом" площею 0,0584 га. В мережі навіть з'явилося відео маєтку зняте з безпілотника. Правда "маєток" на відео виглядає не надто переконливо.

Наступним ударом по Шабуніну стало звинувачення з вуст нардепа від БПП Івана Вінника в нібито несплаті податків, озвучене в прямому ефірі на "Шустер-LIVE". Це звинувачення Шабунін назвав відвертою брехнею, продемонструвавши акти податкової звірки, а нардепа Вінника "трєплом".

І ось уже сьогодні в боротьбу з Шабуніним включився і одіозний нардеп Володимир Парасюк, який згадав Шабуніну його "маєток", а особливо те, що той не вніс його у свою декларацію про доходи, оприлюднену раніше на сайті НАБУ. Коли ж інформація про маєток потрапила у ЗМІ, декларація Шабуніна дивним чином з сайту зникла, активні недоброзичливці Шабуніна її вчасно скачали і продемонстрували суспільсту. У зв'язку з цим нардеп Парасюк накатав листа директору НАБУ Артему Ситнику, вимагаючи "вжити заходів для негайного припинення повноважень шести членів Ради громадського контролю при НАБУ", серед них і Шабуніна, за те, що надав у декларації недостовірну інформацію, тобто не вказав свою земельну ділянку та витрат на її утримання. В разі, якщо його вимогу не виконають протягом 10 днів, Парасюк пообіцяв звернутися до суду та вимагати від ГПУ притягнути Ситника до кримінальної відповідальності.

Отже, в сухому залишку маємо інформаційну кампанію проти Шабуніна, яка, принаймні поки що, виглядає не надто переконливою, за винятком історії з декларацією. Тут, звісно, пан Шабунін мав би внести ясність у питання, прозоро і зрозуміло проінформувавши громадськість, є в нього ділянка чи нема і, якщо є, то чому він не вказав цей актив у своїй декларації.

В той же час варто відзначити, що антишабунінська кампанія певною мірою досягла своїх цілей – тепер голова Центру протидії корупції міцно пов'язаний в інформпросторі з корупційними скандалами, навіть якщо нічим кримінальним вони для нього і не завершаться.

Однак поява в цій історії головного парламентського забіяки Парасюка грає тільки на користь Шабуніну, попри те що його офіційний депутатський статус надає звинуваченням додаткової офіційної ваги. Справа в тому, що пан Парасюк своїми безкінечними бійками та істериками в парламенті та за його межами давно позбувся німбу героя Майдану, отримавши натомість блазнівський ковпак. То ж цілком природно, полум'яні ініціативи Парасюка ніхто не сприймає занадто всерйоз. Вочевидь так станеться і зі справою Шабуніна. Мовляв, якщо там замішаний Парасюк, то не варто навіть звертати уваги на чергову дурню.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

 

Loading...
Loading...