Влада

Опубліковані супутникові знімки артилерії РФ на території України

Amnesty International оприлюднила супутникові знімки, які вказують на нарощування російського озброєння і артилерії на сході України

07 вересня 2014, 13:05

Про це повідомляється на сайті міжнародної правозахисної організації, пише ukrinform.ua, передає ДеПо.

«Докази, якими ми володіємо, вказують на те, що Росія розпалює конфлікт шляхом прямого втручання, а також шляхом підтримки сепаратистів на сході України. Росія повинна зупинити безперебійний потік озброєння й іншу допомогу терористам, оскільки саме вони прибігають до важких порушень прав людини в регіоні», - заявив генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті, який знаходиться з офіційним візитом в Києві.
На опублікованих знімках - нові позиції артилерії, розміщені безпосередньо в межах кордонів України в період з 13 по 29 серпня, включаючи одиниці артилерії - очевидно гаубиці калібром 122-мм Д- 30, спрямовані на захід. На двох позиціях знаходяться машини бойового забезпечення і об'єкти, які виглядають як бункери. На знімку від 29 серпня можна побачити шість броньованих розвідувально-вартових машин (швидше за все БРДМ-2С).

Ще одну подібну позицію артилерії можна побачити в полі на північний схід від першої, описаної вище, також безпосередньо на території України. Зображення від 26 серпня 2014 вказує на шість самохідних гаубиць (швидше за все, це 2С19 Мста-С 152-мм), приведених на південний захід, де розташовані підрозділи української армії.

У період з 26 по 29 серпня 2014 артилерія була передислокована на захід і приведена на позиції, що знаходяться в межах України. 29 серпня на зображенні супутника з'явилося те, що дуже нагадує численні одиниці військової техніки, розташовані на місцевості уздовж лінії дерев і на сусідньому полі.

«Ці супутникові знімки, факти затримання російських військових підрозділів на території України і свідоцтва очевидців пересування російських озброєних загонів і військової техніки через кордон не залишають ніяких сумнівів в тому, що тепер це міжнародний озброєний конфлікт», - зазначив Шетті.

Loading...
Loading...