Олег Бачун: як замгенпрокурора міняв свої погляди

«ДС» продовжує оповідання про «скромних» заступників Генпрокуратура. Сьогодні про те, як Олег Бачун став «жертвою режиму» Януковича

Політичний оглядач
Олег Бачун: як замгенпрокурора міняв сво…

У першій частині публікації «ДС» розповіла про скандальний епізод біографії зама Яреми Олега Бачуна, коли керований ним Окружний адмінсуд Києва відмінив указ президента Віктора Ющенка про розпуск парламенту. Чим підіграв Юлії Тимошенко і її тодішньому юристові Андрію Портнову. Попри те, що рішення суду ввергнуло країну в політичну кризу, сам Бачун посади не втратив. Говорять, допомогли йому дружні зв'язки з Василем Онопенком, що очолював Верховний суд, і його зятем Євгеном Корнійчуком - заступником міністра юстиції, пише «Деловая столица».

І керував би Бачун Окружним судом і далі, коли б не гучна справа, пов'язана з Одеським припортовим заводом. Один з суддів Окружного адмінсуду у вересні 2009-го року виніс в інтересах позивача - власника ВАТ «Дніпроазот» Ігоря Коломойського - постанову про забезпечення позову про заборону приватизації Одеського припортового. Говорять, що на підприємство претендувала безліч покупців і навіть лівійський лідер Муаммар Каддафі (нині покійний). Угоду століття, в якій був зацікавлений уряд Тимошенко, зірвали.

І тут громадяни раптом дізналися, що глава Окружного адмінсуду крутіший, ніж суддя-«колядун» Ігор Зварич. ЗМІ зарябіли одкровеннями про його багатомільйонні чартерні рейси у віддалені курорти світу, про автомобіль BMW Х6 вартістю 1,7 млн. грн, обладнаний новітньою навігаційною системою. Квартиру судді, розташовану в елітному будинку, оцінили в 12 млн. грн, а його ексклюзивні золоті мобільні телефони з діамантами нібито коштували від $26 до $40 тис. Служителем Феміди зайнялася прокуратура. А 15 жовтня 2009 року нардеп Портнов відправив Бачуну офіційний лист з проханням надати інформацію про його доходи і доходи членів сім'ї. Бачун відповів «листом запорожців турецькому султанові». У якому є декілька посилань непристойного характеру.

У ті важкі для себе дні Бачун в коментарі «Українській правді» прямо вказував, що війну з ним веде Портнов. «Йдеться про декілька народних депутатів - Портнова і його оточення, про комітет з питань правосуддя. Не йдеться про фракцію БЮТ! Не йде мова про її лідера», - уточнював суддя.

І ось що цікаво: дізнатися правду про доходи Бачуна захотіла і фракція Партії регіонів. Ще б, - на носі були президентські вибори, а тут такий скандал. Створилася ціла робоча група. До її складу увійшли тодішні «бютівці» Портнов, Валерій Писаренко і Святослав Олійник, скандально відомий «нунсівець» Юрій Бут і «регіонал» Вадим Колесніченко. Той самий, який втік до Криму. Нардепи вимагали від Державної авіаційної адміністрації і Держприкордонслужби перелік міжнародних авіарейсів, які здійснив голова Окружного адміністративного суду. В цілому налічили 64 авіарейси, з них 39 регулярних і 25 чартерних. Вартість цих чартерних перельотів у вказаних напрямах, за інформацією компаній, які надають такі послуги, складала від 595800 до 664710 євро. За офіційною інформацією, Бачун задекларував свої доходи за період 2008-2009 рр. в сумі 142813,23 грн.

Але навіть цей компромат не допоміг зняти Бачуна. Посаду він втратив тільки в червні 2010-го, коли президентом став Янукович. А Андрій Портнов і група відданих йому юристів перейшла на сторону головного опонента Тимошенко.

Карикатура: durdom.in.ua

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme