Влада

Мешканці та туристи Затоки більше ніколи не побачать Леніна

Активісти одеської Самооборони знесли пам'ятник в курортному селищі Затока, який відноситься до Білгород-Дністровської міськради

15 січня 2015, 16:23

Мешканці та туристи Затоки більше ніколи не побачать Леніна

фото: стоп-кадр

Учасники Самооборони заявляють, що помітили пам'ятник випадково, проїжджаючи через селище, передає depo.ua.

Активісти спробували домовитися про знесення Леніна з місцевою владою, однак не знайшли розуміння. У підсумку пам'ятник повалили своїми силами. Судячи з відео, завдання виявилося нескладним: Леніна штовхнули в підборіддя і бюст звалився з постаменту.

Як нагадує depo.ua, 12 січня міністр культури України В'ячеслав Кириленко заявив, що держава не перешкоджатиме знесенню пам'ятників одіозним діячам тоталітарного режиму. За словами міністра, вони відсутні в Державному реєстрі нерухомих пам'яток, не є об'єктами культурної спадщини та під охорону з боку держави не підпадають.

За день до цієї заяви, передавав depo.ua, намагалися знести Леніна, що стоїть в центрі Слов'янська. Однак 70 місцевих жителів, які зібрались на площі, звалити пам'ятник не змогли.

За останній рік в Україні знесли 504 пам'ятника Леніну, але ще понад 1700 залишаються на своїх місцях. На момент розпаду СРСР їх було більше 5500.

Loading...
Loading...