Нові обличчя Верховної Ради: Олег Кришин

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. depo.ua знайомить з кожним з них

Нові обличчя Верховної Ради: Олег Кришин…

Кришін Олег Юрійович (округ №34, смт Царичанка, Дніпропетровська область), самовисуванець, безпартійний.

Офіційна біографія:

Народився 27 грудня 1967 року в Дніпропетровську. У 1992 році закінчив Національну металургійну академію України за фахом інженер-металург. У 2004 році здобув другу вищу освіту, закінчивши Національну металургійну академію України, спеціальність - «інженер-економіст».

Є співзасновником і співвласником ТОВ «Корпорація «ЦМК», а також головою наглядової ради ТОВ «Вільногірське скло» - одного з найбільших в Україні виробників скляної тари.

На місцевих виборах 2010 року був обраний депутатом Дніпропетровської обласної ради від ВО «Батьківщина».

На парламентських виборах 2014 року балотувався по округу № 34 як самовисуванець і переміг, набравши 24,29% голосів. Друге місце зайняв кандидат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Майстренко, який отримав 20,75% голосів. 27 листопада став членом фракції партії «Народний фронт».

За кадром

Незважаючи на отриманий депутатський мандат, Кришина складно назвати політиком. Він чистий бізнесмен. Крім склотари, його «Корпорація «ЦМК» активно займалася консервним бізнесом, в 2001 році корпорація «ЦМК» придбала контрольний пакет акцій Керченського рибоконсервного заводу «Пролив», на базі активів якого була створена ТОВ «Південна мануфактура «Пролив»», що випускала продукцію під ТМ «Пролив», «Vilnas», «Боспор» і «Laatsa». У 2008 році «ЦМК» сконцентрувала 100% акцій керченського ЗАТ «Південьрибхолод», яке спеціалізується на заморожуванні і зберіганні риби.

Кримське питання явно хворобливе для Кришина. Так, після анексії Криму керівництво «ЦМК» почало акуратно просувати ідею відмови від економічної блокади Криму. Зокрема, було запропоновано визнати Крим вільною митною зоною і надати компаніям, які хочуть працювати з Україною, статус економічних агентів. Тобто фактично дозволити їм поставляти товари в Україну і треті країни через територію України під контролем української держави. Зокрема, за словами заступника директора корпорації «ЦМК» Віктора Богуна, такий економічний підхід до вирішення «кримського питання» цілком сприймається Європейським Союзом. «Це дозволить поступово збільшувати масштаби контролю української держави за діяльністю підприємств у Криму. Одночасно запропонований варіант сприятиме і підтримці діяльності українських материкових підприємств», - упевнений Богун.

Згідно з декларацією про доходи за 2013 рік, загальні доходи Олега Кришина склали 1,78 млн гривень, на рахунках у банках знаходилося 457 тисяч гривень. Також йому належать дві земельні ділянки загальною площею 26,2 квадратних метрів. Цікаво, що він і його родина офіційно не має ні власної квартири, ні навіть автомобіля.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme