Нові обличчя Верховної Ради: Михайло Довбенко

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. depo.ua знайомить з кожним із них

Нові обличчя Верховної Ради: Михайло Дов…

Довбенко Михайло Володимирович (округ №84, Тисмениця, Івано-Франківська область), від Блоку Петра Порошенка, член партії «Блок Петра Порошенка»

Офіційна біографія:

Народився 31 жовтня 1954 року в селі Коропець Монастириського району Тернопільської області. У 1976 році закінчив планово-економічний факультет Тернопільського фінансово-економічного інституту за спеціальністю «Планування сільського господарства», в 1989 році - аспірантуру Вищої комсомольської школи при ЦК ВЛКСМ. У 1998 році став доктором економічних наук.

З 1976 по 1982 рік був молодшим науковим співробітником науково-дослідного сектора, викладачем кафедри економічного аналізу Тернопільського фінансово-економічного інституту. Також обіймав посаду головного економіста колгоспу с. Радча Тисменицького району Івано-Франківської області.

З 1982 по 1986 рік - перший секретар Івано-Франківського обкому ЛКСМУ, з 1989 по 1991-й - завідувач відділом організаційно-партійної роботи Івано-Франківського обкому КПУ.

З 1991 по 1993 рік був головним економістом, завідуючий сектором з валютних операцій та міжнародних розрахунків Івано-Франківської філії АПКБ «Україна», після чого став керівником дирекції цього банку.

З 1993 по 1996 рік - голова правління АКБ «Прут і К», директор філії Західноукраїнського комерційного банку.

З 1997 по 2000 рік був директором Вінницької філії «Правекс-Банку».

З 1999 року аж до обрання народним депутатом Михайло Довбенко був директором Інституту відкритої політики.

При цьому він впродовж тривалого часу був у партії «Собор» Анатолія Матвієнка, в якій займав пост заступника голови секретаріату партії.

На парламентських виборах 2012 року балотувався за списками політичної партії «Собор» (№14), проте партія не потрапила до Верховної Ради.

Під час президентських виборів Довбенко був довіреною особою кандидата в президенти Петра Порошенка в Івано-Франківській області та очолював виборчий штаб у цій галузі.

На парламентських виборах 2014 року Довбенко балотувався від «Блоку Петра Порошенка» по мажоритарному округу №84, на якому переміг, набравши 18,26% голосів. Друге місце зайняв кандидат від «Народного Фронту» Роман Вірастюк, який отримав 17,88% голосів. Третє місце - кандидат від «Самопомочі» Василь Кіндій, який отримав 16,15% голосів.

ЗА КАДРОМ

Михайла Довбенка називають людиною народного депутата від «БПП» Анатолія Матвієнка, з яким вони товаришують ще з комсомольських часів. Варто зазначити, що Михайла Володимировича розглядали як можливого претендента на пост голови Івано-Франківської ОДА.

У ЗМІ також писали про зв'язок Довбенка з будівельною компаній «Маодот», яку звинувачують у незаконному отриманні землі в Івано-Франківську.

Згідно з декларацією про доходи, Михайло Довбенко у 2013 році отримав 280 000 гривень доходів. На його рахунках у банку знаходилося 2,6 мільйона гривень. З документа відомо, що більшість з доходів (230 тисяч гривень) - це відсотки або дивіденди. Ще 45 тисяч гривень нардеп отримав як зарплату помічника народного депутата України.

Також Довбенко володіє земельною ділянкою розміром в 1200 квадратних метрів, будинком, площею в 674 квадратних метрів і квартирою площею 115 квадратних метрів. Також йому належать два гаражі, а легковий автомобіль Ford Fiesta записаний на одного із членів сім'ї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme