Новинський поки недоторканий: засідання перенесли

Регламентний комітет Верховної Ради відклав питання зняття депутатської недоторканності з представника "Опозиційного блоку" Вадима Новинського, який фігурує в кримінальній справі про тиск на церкву

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні у середу, передає Depo.ua.

Комітет одностайно підтримав пропозицію розглянути вказане питання на наступному засіданні.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що комітет, ухвалюючи таке рішення, намагається перекласти відповідальність на Генпрокуратуру.

"Вони не хочуть приймати рішення по суті так само, як це було у справі Клюєва, і придумують причини, як перекласти цю проблему на інший орган, щоб самому не приймати рішення", - сказав він.

"Я їх питаю – так чи ні. Вони кажуть, дайте нам ще матеріали, точно знаючи, що закон забороняє нам давати їм ці матеріали. Вони бояться казати так, вони бояться казати ні, поки не зроблять так, щоб спихнути цю проблему на мене, підштовхуючи мене, або ти порушуєш КПК, або не отримаєш відповіді", - сказав Луценко.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України підготувала підозру екс-президенту України Віктору Януковичу, екс-голові МВС Віталію Захарченку, екс-керівнику київського главку МВС Коряку у незаконному позбавленні волі архієпископа УПЦ МП Олександра Драбинка. За даними ГПУ, саме Новинського Янукович призначив відповідальним за незаконне утримання Драбинка

4 листопада до Верховної Ради надійшло подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського, якого підозрюють у тиску на керівництво УПЦ МП за часів президентства Віктора Януковича. 

Сам Новинський минулого тижня запевнив, що не збирається тікати з країни, проте попередив, що з 4 листопада буде на Афоні

В обід 8 листопада Новинський повернувся в Україну і заявив, що сам попросить нардепів зняти з нього недоторканність, бо вважає справу проти нього брехнею. Він також пообіцяв нікуди не тікати з країни.

9 листопада Новинський забрав повідомлення про підозру з Верховної Ради. З того часу закон відводить комітету 20 днів, щоб розглянути це питання, а потім у спікера - ще тиждень, щоб поставити його на голосування. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme