Влада

Нова "права рука" Шокіна про "чорні плями", нагороди від Януковича та свою люстрацію

Сьогодні, 29 липня, перший заступник Генерального прокурора Юрій Севрук проводив брифінг

29 липня 2015, 13:30

Про це повідомляє depo.ua.

Призначений вчора першим заступником Генпрокурора Юрій Севрук заявив, що не є людиною Володимира Гузиря, хоч і пропрацював під його керівництвом кілька років. Він підтвердив, що працював з Гузирем з 2006 по 2010 роки, коли той був заступником начальника Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства ГПУ, а Севрук обіймав посади в одному з підрозділів цього ГУ. Під безпосереднім керівництвом Шокіна він працював тільки кілька місяців в 2006 році. На його думку, цього не достатньо для того, щоб називати його людиною Гузиря або Шокіна. "Тоді я людина і Медведька Олександра Івановича, і Піскуна Святослава Михайловича", - підкреслив перший заступник генпрокурора.

Читайте також Чому Сакварелідзе так і не став першим заступником Шокіна

Він також додав, що не підпадає під люстрацію, бо під час Революції гідності працював всього лише заступником начальника одного з управлінь в ГПУ. " "У нас згідно із законом, потрапляють під люстрацію прокурори районів міста Києва, які працювали під час революції Гідності (не працював на той момент - я вже більше року працював у Генеральній прокуратурі) або керівники самостійних підрозділів Генеральної прокуратури (я був заступником начальника управління, яке входило в головне управління). Тому я не був керівником самостійного підрозділу і не підпадаю під люстрацію", - заявив Севрук. Він також зазначив, що подав документи на люстраційну перевірку. "Всі документи на люстраційну перевірку я подав - це відображено на сайті Генеральної прокуратури. В даний час, наскільки мені відомо, не надійшов лише висновок від МВС", - сказав перший заступник генпрокурора.

Також Севрук розповів про «чорну пляму» у власній біографії. Вона виявилася в тому, що він до 2010 року не був районним прокурором. "Завжди мав одну чорну пляму в біографії, що ніколи не був прокурором району. Це було піднято на атестації 30 жовтня 2010 року, і тому коли мене викликали в грудні 2010 року і сказали, підеш прокурором Подільського району, я сказав піду, бо, чесно кажучи дуже часто це питання піднімалось", - розповів Севрук.

За словами Севрука, він живе мало не як церковна миша, не маючи ані квартири, ані машини. "Живу в квартирі, яку отримав як службову, до цього часу її не приватизував", - сказав перший зступник генпрокурора. Крім того, він повідомив, що одружений на однокурсниці, з якою разом навчався в академії і з якою прийшов працювати у прокуратуру.  "Батьки живуть в Житомирі. Все майно, яке в них є, вони набули до 1991 року. Це 4-кімнатна квартира, земельна ділянка 15 соток", - розповів Севрук.

Севрук підтвердив, що отримав державну нагороду від екс-президента Віктора Януковича. "Дійно такий факт мав місце. Я постійно працював на державу, заохочувався. У 2010 керівництво прокуратури подало заявку на нагородження мене медаллю за працю. Я її дійсно отримав", - заявив Севрук.

Водночас Сервук з гордістю розповів про те, що він давно - з 2007 року - займається реформуванням органів прокуратури. І навіть мав відношення до підготовки нового Кримінального процесуального кодексу.

Біографія:

«Народився 21 січня 1974 року у м. Житомирі Житомирської області

Одружений. Має двох дітей.

Після закінчення у 1991 році середньої школи № 8 м. Житомира працював столяром виробничого об'єднання "Житомирдерев".

У 1992 році вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, яку закінчив у 1997 році.

Трудову діяльність в органах прокуратури розпочав стажистом прокуратури м. Коростеня Житомирської області.

З травня 1997 по лютий 1998 року - стажист на посаді старшого слідчого прокуратури м. Житомира Житомирської області.

З лютого 1998 по липень 1999 року - старший слідчий прокуратури м. Житомира Житомирської області.

З липня 1999 по листопад 2001 року - старший слідчий слідчого відділу прокуратури Житомирської області.

З листопада 2001 по жовтень 2002 року - заступник Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області.

З жовтня 2002 по січень 2003 року - начальник відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури Житомирської області.

З січня 2003 по січень 2004 року - прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2004 по січень 2005 року - заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового слідства управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2005 по січень 2006 року - начальник відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності та дізнання управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури України.

З січня 2006 по вересень 2007 року - начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності та дізнання управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З вересня 2007 по листопад 2010 року - заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ - начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З листопада по грудень 2010 року - перший заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності‚ дізнання та досудового слідства Генеральної прокуратури України.

З грудня 2010 по грудень 2012 року - прокурор Подільського району міста Києва.

З грудня 2012 по липень 2014 року - заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

У липні 2014 року обіймав посаду заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

З липня 2014 по лютий 2015 року - заступник начальника Головного управління нагляду у кримінальному провадженні - начальник управління нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України‚ Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Генеральної прокуратури України.

З лютого по липень 2015 року - начальник Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

Наказом Генерального прокурора України від 28 липня 2015 року № 1187 ц призначений першим заступником Генерального прокурора України з 29 липня 2015 року.

За зразкове виконання службових обов'язків нагороджений медаллю "За працю і звитягу", відзначений Грамотою Верховної Ради України. Нагороджений нагрудними знаками "Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури" III та II ступенів, "Почесний працівник прокуратури України".»

Loading...
Loading...