Влада

Казахстан не врятує Україну від "вугільної блокади" "ДНР"

Попри переможні реляції щодо можливості забезпечення України казахським вугіллям, сподіватися на руку допомоги від Назарбаєва все ж таки не варто

09 жовтня 2015, 19:30

Казахстан не врятує Україну від "вугільної блокади" "ДНР"

Під час сьогоднішнього візиту Петра Порошенка до Казахстану окрім заяв про взаємне поглиблення відносин та створення спільних підприємств, у ЗМІ звернули увагу на питання поставок казахського вугілля до України. "Щодо поставок вугілля, необхідного для електростанцій України, ми визначили, що для цього необхідно ... Наші приватні компанії між собою домовляться", - заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. У свою чергу, Петро Порошенко також оптимістично поставився до такої можливості. "Ми окремо зупинилися на співпрацю у сфері поставок казахстанського вугілля в Україні, забезпеченні диверсифікації наших джерел енергопостачань", - підкреслив він.

У ЗМІ одразу пролунали тези про те, що казахське вугілля зможе стати мало альтернативою "чорного золота" з окупованого Донбасу. Тим паче, це питання гостро стоїть на порядку денному України, і регулярно підіймається представниками опозиції, як приклад бридкої співпраці української влади з терористами. З огляду на те, що інших реальних альтернатив цьому вугіллю немає, а чимось «топити» ТЕСи потрібно, багато хто увірував у дива.

Втім, див не буває. Так, у грудні минулого року під час візиту Назарбаєва до Києва, він також підіймав цю тему, обіцяючи нам мало не вугільні гори. "Ми домовилися про постачання вугілля з Екібастузького вугільного родовища", - заявив він. Однак з того часу Україна так і не отримала цього вугілля. Причина проста - наші теплоелектростанції не "заточені" під казахське вугілля. Проблема в тому, що за низкою параметрів - викиди летючих речей, вміст сірки, калорійність тощо – він не підходить для наших ТЕС. Щоправда, казахи поставляють в Україну коксівне вугілля, але це жодним чином не пов’язано з заявами Назарбаєва: вони його поставляли роками. До того ж мова йде про порівняно невеликі об’єми, які ніколи не залатають дірку, яка утворилася в результаті агресії Росії на Донбасі.

Втім, враховуючи той факт, що головна ціль даної поїздки Порошенка вбачається у політичній площині, то можна вважати, що ця "вугільна бульбашка" від Назарбаєва – це своєрідна данина поваги перед гостем з України, яка ні до чого не зобов'язує...

Читайте також Чи дасть Пекін та Берлін подружитися Назарбаєву з Порошенком

Більше новин про візит Порошенка в Казахстан читайте на Depo.ua

Loading...