Найдорожчу у світі колекцію автомобілів продали на аукціоні за млн

Найдорожчу в світі колекцію автомобілів, що складається з 22 унікальних машин, було продано за млн на аукціоні в CША

Про це пише depo.ua з посиланням на "Корреспондентъ".

У липні, коли стало відомо про виставлення колекції на торги, її вартість оцінювалася в млн, при цьому три автомобілі з 25 так і не були куплені.

На аукціоні були представлені унікальні автомобілі, які власник, про якого відомо тільки, що він громадянин США, збирав десятиліттями.

Найдорожчою машиною стала Ferrari 250 LM 1964, що пішла з молотка за ,6 млн.

На другому місці - легендарний автомобіль McLauren F1 версії LM з двигуном підвищеної потужності, яких у світі налічується всього п'ять. Ця модель з 1993 по 2005 рік утримувала рекорд швидкості серед суперкарів. Вартість автомобіля 1998 року випуску склала ,75 млн при оцінці в млн. Це абсолютний рекорд для машини виробництва McLauren.

За ,05 млн пішов з молотка Ferrari Enzo, 400-й і останній автомобіль цієї моделі, що зійшов з конвеєра. Компанія Ferrari подарувала цей автомобіль папі Іоанну Павлу II з автографом колишнього глави компанії Луки Монтедземоло. Після смерті понтифіка автомобіль був проданий невідомому американцеві за ,1 млн, а кошти були передані постраждалим від цунамі 2004 року.

У ,3 млн покупці оцінили ще два Ferrari - F40 LM 1994 року і Ferrari 275 GTB 1967 року.

Також у колекції були представлені найперша і остання машини моделі Bugatti Veyron, яких налічується 300 одиниць, один з 20 існуючих автомобілів Lamborghini Reventon, рідкісна модель Porsche 959, шведський суперкар Koenigsegg CCXR і перший суперкар від британської Jaguar, Jaguar XJ220.

Не знайшли своїх покупців Ferrari 250 GT Berlinetta, оцінена в ,25 млн, Ferrari GT California Spider (-11 млн) і легендарна Mercedes-Benz 300 SL Alloy Gullwing (,5-6,5 млн) з характерними дверима типу "крило чайки".

Більше новин світу читайте в рубриці Світ.depo.ua.