Навіщо Путін хоче засудити "київську хунту"

Рішення московського суду, де триває розгляд кляузи екс-депутата Володимира Олійника, для нашої країни жодних юридичних наслідків не матиме. Проте не варто ігнорувати цей суд як елемент гібридної війни

Політичний оглядач
Навіщо Путін хоче засудити "київську хун…

Коротко опишемо суть дійства: Олійник звернувся до Дорогомилівського суду Москви з позовом про визнання подій в Україні взимку 2014 року державним переворотом, і тепер свідками в суді виступають інші втікачі – вчора віщав Віктор Янукович, сьогодні - Андрій Клюєв, очевидно підтягнуться й інші. Варто зауважити, що цей процес особливо в російських ЗМІ не висвітлюється, що може означати лише одне – вердикт суду вже відомий, а те, про що розповідають Янукович і компанія, не надто цікаве з точки зору пропаганди саме в Росії. А от рішення дорогомилівської Феміди, однозначно, використовуватиметься Кремлем в якості карти проти української влади.

Процес у Москві слід розглядати у двох взаємопов'язаних площинах – медійній і політичній. Визнання російським судом зміни влади в Україні в лютому 2014 року державним переворотом спрямоване на протестну частину українського суспільства, яку вже досить тривалий час годують міфами про "зраду майдану", "падіння рівня життя" та "війну, яка приносить прибутки олігархам". В головах цих людей має скластися пазл: американці та їхні партнери з ЄС навмисно зробили переворот, щоб спровокувати громадянський конфлікт, підсадити країну на голку кредитів МВФ і так перетворити населення на злиднів.

Власне, цю лінію проводять "свідки" в московському суді: там називаються імена західних політиків, яких прямим текстом звинувачують в організації "перевороту" (Кетрін Ештон, Вікторія Нуланд, Ребекка Хармс і т.п.), та лідерів "київської хунти" – Олександра Турчинова, Сергія Пашинського, Андрія Парубія (дивно, що у цьому списку немає Авакова) і використаних ними "в темну" (це за версією Клюєва) Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олега Тягнибока й "правосєків". Заяви останнього керівника президентської канцелярії Януковича та екс-глави СБУ Олександра Якименка, однозначно, виглядають цікавими для психіатрів, особливо легенди про іноземних снайперів. Разом із тим вони продовжують експлуатувати давно закинутий в українське суспільство міф про "партію війни" в нинішній владі.

Наступним кроком після визнання московським судом "держперевороту" в Україні можна очікувати позовів від Олійника або ще когось стосовно вождів "хунти" персонально або ж звинувачення їх у розпалюванні конфлікту на Донбасі. Також звертає на себе увагу активізація діячів режиму Януковича на фоні внутрішніх конфліктів. Це і так звані "плівки Онищенка", і шалений популізм опозиції, і вже не приховувана "зрада" Надії Савченко. Дуже схоже на те, що в комплексі це все має на меті поступове формування стійкого переконання, що країна після Революції не відбулася, а винні в цьому політики, які "захопили" владу у лютому 2014 року. І робиться це з перспективою посилення політичної кризи в Україні в наступному році.

Рішення московських судів використовуватимуться Росією й для гібридної війни проти України на міжнародному рівні. Путін дуже сподівається на скасування санкцій після приходу до влади в низці західних країн лояльних до Кремля політиків. Їм Москва, сіючи сумніви щодо легітимності зміни влади в Україні, намагається дати в руки аргумент за відміну санкцій.

Завдання ж української влади полягає не в спростовуванні заяв клюєвих й олійників, не в роз’ясненні, що якийсь Дорогомилівський суд займається дурницями, а в якнайскоріших судових рішеннях по справах Майдану і "справі Януковича". Саме занадто тривале слідство і відсутність вироків дає можливість всім цим особам займатися маніпуляціями. Після того, як вони пройдуть процедуру заочного засудження в Україні, жоден політик ні у нас, ні, тим більше, на Заході не звертатиме увагу на їхні голосіння про "держпереворот". А Росія перетвориться на державу, яка, порушуючи міжнародне право, відмовляється видавати злочинців. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme