Навіщо Льовочкін вдруге «заарештував» вілли Богатирьової

Згадка про маєтки Раїси Богатирьової на каналі Сергія Льовочкіна "Інтер" можна розцінювати як, з одного боку, удар по Рінату Ахмєтову, а з іншої – як показник того, що Генпрокуратура окрім квартир та вілл так і не знайшла жодних реальних зачіпок щодо корупційної діяльності втікачки на посаді голови МОЗ

Навіщо Льовочкін вдруге «заарештував» ві…

У ЗМІ досить широко розійшовся сюжет телеканалу «Інтер» про те, як доблесна Генеральна прокуратура змогла заарештувати чималенький перелік майна екс-міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової - три квартири в Києві, апартаменти в Ялті, дача в Конча-Заспі і два будинки на околицях столиці. Насправді все «чесно зароблене» майно «баби Раї» вже було арештоване ще в жовтні минулого року, коли головою Генпрокуратури був Віталій Ярема. Чому раптом на одному з центральних каналів спливла новина піврічної давнини?

Авжеж, можна припустити, що в усьому винен банальний брак новин. Тим паче, що місяць тому, 20 березня Печерський райсуд заочно обрав Богатирьовій запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Який-ніякий, а інформпривід, хоч і м'яко кажучи, досить застарілий. Як би там не було, але благі наміри журналістів привели до того, що фактично «Інтер» серйозно потролив олігарха Ріната Ахмєтова, чиєю людиною і є пані Богатирьова. Зараз у кулуарах Верховної Ради активно обговорюють складні відносини між Льовочкіним та Ахмєтовим у царині контролю за «Опозиційним блоком» з огляду на початок виборчої кампанії на місцевих виборах. Такий «привіт» навряд чи буде сприйнято позитивно у команді найбагатшого олігарха країни.

Будинок Богатирьової в Конча-Заспі під час його будівництва

Втім, усі заарештовані дачі та вілли пані Богатирьової показують важливий недолік роботи ГПУ: виявляється, що усі справи навколо діяльності екс-міністра будують лише навколо її майна. Зрозуміло, що нерухомість - це лише верхівка корупційного айсбергу. Відверто кажучи й сума, у розкраданні якої ГПУ звинувачує Богатирьову - 6,5 мільйонів гривень за держзакупівлі медикаментів у 2012 році - виглядає якось аж занадто скромно...

Насправді ж як і у випадку з іншими міністрами часів Азарова, Богатирьовій можна згадати участь у величезній кількості афер, обсяг яких вимірюється точно не мільйонами гривень. До речі, тільки на привласненні дорогої київської землі сім'я Богатирьової заробила мільярди доларів. Можна згадати хоча б те, що прізвище Богатирьової фігурує у скандалі з дерибаном «Пущі-Водиці». У 2004 році Києврада роздала 300 гектарів курортної землі під Києвом. Одним з «міноритаріїв» цього дерибану була й пані Богатирьова.

Маєток Богатирьової в Конча-Заспі

У 2007 році Київрада прийняла рішення про передачу 240 гектарів лісового масиву в селищі Конча-Заспа ТОВ «Лісове містечко» нібито для ведення лісового господарства. Ініціатором цього акту виступив на той час депутат Київської міськради від фракції «Регіони України» Олександр Богатирьов - син Богатирьової. Як виявилося пізніше, метою виділення земель лісового масиву Конча-Заспа було не ведення лісового господарства, як сказано в документах, а котеджна забудова, для якої було змінено цільове призначення землі. При цьому про відверто корупційний характер виділення цієї ділянки землі свідчило і проходження через Київську міську раду відповідного питання - депутати голосували тільки за номер постанови, не знаючи його змісту. Вартість 240 га землі в Конча-Заспі за ринковими цінами становила тоді близько 1,5 млрд. доларів.

Врешті решт можна згадати й про «профільну» діяльність Богатирьових. Так, Олександр Богатирьов, який є власником харківської фармакологічної фірми «Біолік», потрапляв у корупційний скандал, коли за завищеними цінами продавав свою продукцію для українських медпідприємств за результатами тендерів. Зловживання в цій сфері в 2009 році преса оцінила в 9 мільйонів. При цьому Богатирьова в той час була почесним президентом Тендерної палати України - органу, контролюючого законність держзакупівель.

Про те, скільки мільярдів гривень пішло в кишеню Богатирьовій за часів її міністерської роботи при Азарові - це окрема пісня. Наприклад, відомо, що низку препаратів, зокрема, вакцини для профілактики дифтерії, стовбняку та гепатиту В для дітей, Міністерство охорони здоров'я закупало саме у сімейної компанії Богатирьових - «Біолік». Мова йде про десятки мільйонів гривень щорічно.

Так що для Генеральної прокуратури діяльність Богатирьової - це неоране поле для слідчих дій. На жаль, поки темп, заданий ГПУ, говорить про те, що дай Бог, щоб екс-міністра охорони здоров'я спіймали хоча б на тих «копійочних» 6,5 мільйонах гривень. Цього, в принципі, буде достатньо для того, щоб посадити Богатирьову за грати. Хоча б заочно...

Читайте також Богатирьова та її розбите корито (ФОТО) 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme