Навіщо екс-генпрокурор Шокін пішов по стопах Піскуна

Несподіване бажання Шокіна поновитися на посаді Генпрокурора, скоріш за все, пов'язане з політичними іграми на найвищому рівні

Навіщо екс-генпрокурор Шокін пішов по ст…

Несподіване звернення екс-генпрокурора Віктора Шокіна з позовом до Вищого адміністративного суду України щодо поновлення на посаді, у якому той просить визнати незаконними і скасувати указ президента про його звільнення, а також відповідну постанову Верховної Ради, викликало щире здивування у соцмережах. Навіщо пенсіонеру-прокурору, який вже майже рік відпочиває від роботи, знову намагатися через суд повернутися на Різницьку.

Існує лише два пояснення цим діям. Перше: Шокін від нудьги вирішив піти по стопах "тричі генпрокурора" Святослава Піскуна, який успішно поновлювався на посаді, аргументувавши це тим, що його звільняли під час лікарняного. Після повернення на посаду його знову звільняли. Аж поки Піскуну не набридло ходити по судах. Ще один абсурдний прецедент стався за часів Віктора Ющенка, коли у 2007 році звільнений указом президента губернатор Київщини Євген Жовтяк через суд поновився на посаді. Відразу після рішення суду Ющенко звільнив його вже без жодних юридичних заковик.

У випадку ж із Шокіним, незрозуміло, навіщо йому входити в історію подібним чином. Утім, знаючи Шокіна, видається, що він подає позов не через власні хворобливі амбіції, а за відмашкою згори. Тобто, йдеться про багатоходівку, яка поки виглядає химерно: Шокін повернеться в своє крісло, а Юрій Луценко стає реальним претендентом в прем'єри. Володимира Гройсмана конспірологи вже "сватають" на посаду партійного голови Блоку Петра Порошенка, яку звільняє столичний мер Віталій Кличко.

Експерти зауважують: у випадку поновлення Шокіна судовим рішенням відпадає потреба у голосуванні Верховної Ради за Генпрокурора. Але, наскільки реально реалізувати подібну хитру комбінацію? По-перше, Луценко поки не виконав головну обіцянку, з якою йшов у Генпрокурори – заочно засудити Віктора Януковича. У разі його переходу на прем'єрську роботу до успішного суду над Януковичем варто очікувати звинувачень і на його адресу, і на адресу влади в цілому. А це - додаткові репутаційні ризики.

По-друге, Шокін, на якого суспільство покладало багато сподівань, пішов з посади так їх і не виправдавши. Тому його повернення на Різницьку взагалі тлумачитимуть, як знущання над здоровим глуздом.

По-третє, Володимир Гройсман своєю роботою в уряді не дає підстав для розмов про відставку. Лише окремі опозиціонери на кшталт Юлії Тимошенко вимагають нового уряду. То ж заміна Гройсмана на Луценка викличе закономірне питання у суспільства: кому потрібні ці політичні ігри? До того ж, зміна урядової команди та її керманича - додаткове напруження на парламентську коаліцію, яка і без того працює досить важко.

От і виходить, що історія з поновленням Шокіна – це така собі "страшилка" чи зондування настроїв суспільства. Далеко не факт, що суд стане на бік прокурора-пенсіонера, але зараз тільки й розмов про його ймовірний, хоча, скоріше, неможливий камбек.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme