Наливайко: Половина комунальних ЗМІ "стоять в черзі" на роздержавлення

Понад половина комунальних ЗМІ України – 244 видання - подали документи на те, щоб взяти участь у пілотному етапі роздержавлення

Про це повідомив в інтерв’ю журналу "Журналіст України" Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, передає Depo.ua. з посиланням на "Українські новини".

За його словами це свідчить про те, що редакції розраховують на свої сили, мають бачення подальшого розвитку. Саме тому є підстави стверджувати про успішність реформи державних і комунальних ЗМІ, - говорить Олег Наливайко.

На його думку, з двох важливих медіареформ, які нині відбуваються – роздержавлення і створення суспільного мовлення - легше йде реформування державних і комунальних ЗМІ.

"В першу чергу, тому, що законопроект був розроблений у співпраці з медіаспільнотою, зокрема, і з Національною спілкою журналістів України. – пояснює Олег Наливайко. - В той же час суспільне створюється набагато довше і складніше. Серед причин те, що закон приймався швидко, тоді була така політична ситуація, не було враховано побажання трудових колективів, доводилося вносити зміни. Але з 1 січня 2017 року і ця реформа остаточно стартує".

"Журналіст України" цікавився, як місцева влада в цілому ставиться до реформи, чи були випадки перешкоджання її впровадженню. Окреме питання інтерв’ю було присвячене державній матеріальній підтримці газетам, які реформуються.

Стосовно майбутнього реформованих видань, Олег Наливайко вважає, що переважна більшість з них і надалі залишаться в інформаційному полі. "Ми здолаємо міф про те, що реформовані видання швидко загинуть, - наголосив Голова Держкомтелерадіо. - Є відповідна статистика: третина видань і сьогодні прибуткові. Другий міф є про те, що місцева влада взагалі не буде співпрацювати. Але ж немає в неї інших варіантів, окрім як комунікувати з громадою, співпрацювати з газетою. Я взагалі переконаний, що буде навпаки легше говорити, будуть більш ефективні взаємини".

Нагадаємо, 24 листопада Верховна Рада України заборонила органам державної влади і місцевого самоврядування засновувати друковані засоби масової інформації (ЗМІ).

Згідно з пояснювальною запискою, цей законопроект розроблено з метою впровадження реформування друкованих ЗМІ та редакцій, заснованих органами державної влади, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme