З Ахметова роблять "опудало" для Льовочкіна

Влада завдала удару по ахметівському крилу Опоблоку, не зачіпаючи льовочкінське, щоб останні кинули водитися з Коломойським"

З Ахметова роблять "опудало" для Льовочк…

Одразу ж після гучного затримання лідера УКРОПу Геннадія Корбана влада завдала удару по іншому політичному конкуренту – Опозиційному блоку. Поки лідери фракцій на Погоджувальній раді емоційно обговорювали, куди котиться країна, до них завітали представники правоохоронних органів з повісткою на допит для нардепа від Опоблоку Вадима Новинського. Останнього, звісно, на погоджувальній раді не було, але про зацікавленість ним з боку правоохоронців в прямому ефірі почула вся країна. Згодом з'ясувалося, що на допит до Генпрокуратури викликають не лише Новинського, а й його колег-однопартійців Олександра Вілкула та Наталію Королевську. Цих трьох поєднує не лише спільне членство в Опоблоку, а й наближеність до мільярдера Ріната Ахметова, тож вважати вибір персонажів для допиту випадковим не доводиться. Згодом на спільному брифінгу генпрокурора та голови СБУ повідомили, що мережа маркетів "Брусничка", що належить Рінату Леонідовичу, підозрюється в оборудках з податками на мівмільярда гривень.

Як бачимо, Ахметову сьогодні додалося головного болю, натомість його партнер-конкурент по опоблоківству Сергій Льовочкін разом з групою "газовиків" поки жодних проблем із законом не мають. Чому ж правосуддя знову виглядає "вибірковим". Причин тут декілька.

По-перше, сьогоднішній "наїзд" на людей Ахметова, а конкретно на Олександра Вілкула мусить продемонструвати, що справа проти Корбана аж ніяк не політична і не пов'язана з виборами мера Дніпропетровська. Як відомо, в Дніпропетровську саме Вілкул-молодший конкуруватиме у другому турі з соратником Корбана Філатовим. Отже, справа проти Вілкула, мала б всім довести, що Корбана затримали не для того, аби злити Дніпропетровськ Вілкулу, і це "жодним чином не пов'язано з політикою та виборами".

По-друге, на даному етапі Ахметов виглядає більш зручною і менш небезпечною жертвою, ніж Льовочкін і газовики. Група газовиків все ще контролює один з найпотужніших медіа-активів "Інтер" і їхні позиції загалом міцніші, ніж у Ахметова. Вони мають вплив на низку протестних проектів, які зараз "колядують" під Радою. До того ж Ахметов, на відміну від "газовиків" з одного боку серйозніше постраждав від війни на Донбасі і бізнесово, і репутаційно. До того ж Ахметов багатьма сприймається як головний "сепаратист-ватник", і суспільство лише вітатиме справи проти нього та його оточення. Отже бити Ріната Леонідовича і легше, і вигідніше.

По-третє, останнім часом канал Ахметова "Україна" досить активно висвітлює "тарифний майдан" Ляшка. Останній же давно має приязні стосунки з Коломойським. І хоча на тлі протистояння Вілкула з Філатовим наразі спілка Ахметова з Коломойським неможлива, покарання Рінату Леонідовичу може стати гарним уроком для Льовочкіна, про можливе об'єднання якого з Коломойським проти Порошенка подейкують у ЗМІ. На "Інтері", до речі, також вистачає сюжетів про "майданство" Ляшка. Одним словом, завдання - вбити клин у змову олігархів. 

Отже цілком імовірно, що атака на Ахметова – це також і спроба тиску на Льовочкіна. Мовляв, не думай дружити з Коломойським, сиди тихо і ніхто тебе не чіпатиме. Власне, поки жодних справ проти "газовиків" в розробці немає, а ті що були уже давно вкрилися товстим шаром пороху – Бакулін з депутатським імунітетом сидить собі в Раді і ніхто не згадує про його гучне затримання в березні 2014 року, про "вишки Бойка" теж усі підзабули, братам Кацубам дали втекти з країни. Але ситуація може досить швидко змінитися за наявності політичної волі. Чи дослухається Льовочкін до цих порад, покаже найближчий час.

ДОВІДКА: Хто ті нардепи, по душу яких приходили слідчі ГПУ

Вадим Новинський
Російський мільярдер Вадим Новинський є громадянином України "аж" цілих три роки. Громадянство він отримав лише в травні 2012 року з рук президента-втікача Віктора Януковича. Втім, це не завадило Новинському побувати народним депутатом вже двох скликань. Так, вже восени 2012 року Новинський був дообраний до Верховної Ради VII скликання в мажоритарному окрузі у Севастополі та увійшов до фракції Партії регіонів. Після революції Новинський знову отримав депутатство за списками Опозиційного блоку.

Якщо говорити про його бізнес-активи, то до 2012 року Новинський, будучи громадянином Росії, мав серйозний бізнес, як в Росії так і в Україні, переважно в сфері енергетики та металургії. У 1999 році компанії Новинського засновують в Дніпропетровську компанію "Смарт-груп", куди входить низка активів в декількох ключових галузях економіки - гірничо-металургійному комплексі, суднобудуванні, АПК, будівництві та виробництві будматеріалів, фінансовому секторі та машинобудуванні.

В 2007 році Новинський об'єднав свої металургійні активи з активами групи Метінвест, що входить до бізнес-імперії Ріната Ахметова. В результаті злиття Смарт-холдинг став власником більше 25% акцій Метінвесту. Крім того, холдинг Новинського контролює ВАТ Яковлевський рудник у Білгородській області Росії.
Також серед активів Смарт-холдинга перебувають ВАТ Херсонський суднобудівний завод, ВАТ Чорноморський суднобудівний завод (Миколаїв); групи компаній "Верес" і "Калитянський бекон"; ЗАТ Криворіжаглобуд і ТОВ "Юджин" (саме ця компанія займалася будівництвом у Києві торгового центру "Троїцький", через затримки зі знесенням якого спорткомплекс "Олімпійський" могли позбавити права приймати фінальні матчі Євро-2012). Окрім того, під контролем його структур знаходиться ВАТ Запоріжнерудпром, ЗАТ Турстрой, що володіє ліцензіями на розробку кількох гранітних і піщаних родовищ; банк "Юнекс" і страхова компанія ЗАТ "Промислово-страховий альянс"; ВАТ "Завод Дніпропрес". Також Смарт-холдинг контролює портовий комплекс "Очаків".

Серйозні активи у Новинського – у Криму. Мова йде про ВАТ Балаклавське рудоуправління ім. Горького, ЗАТ Євпаторійський завод будівельних матеріалів та ЗАТ Сакський завод будівельних матеріалів.

В Україні Новинський відзначився як великий прихильник "русского міра", якій не шкодує грошей на російські культурні проекти. Особливо активно Новинський підтримує УПЦ Московського патріархату. Саме Новинського називали головним спонсором паломництва Януковича на Афон в 2012 році.

Голова СБУ Василь Грицак під час прес-конференції повідомив, що 30 жовтня були проведені оперативні дії відносно торгової мережі "Брусничка", яка, як відомо, входить до структур Ахметова-Новинського. Якщо ж говорити про стосунки олігарха з Порошенком, то загалом їх характеризували як цілком нормальні. Але під час розстрілів майданівців в мережу потрапила перепалка тоді ще не президента Порошенка з Новинським, де обидва використовували ненормативну лексику, а нинішній глава держави називав регіонала "сукою православною".

Олександр Вілкул
Ще одним опоблоківцем, по душу якого приходили слідчі, став конкурент УКРОПівця Бориса Філатова на виборах мера Дніпропетровська Олександр Вілкул, який є сином ще одного «вічного» регіонала Юрія Вілкула. Той з 2010 року був мером Кривого Рогу, а з 2006 по 2010 – головою Дніпропетровської облради.

Вілкул-молодший свою кар'єру починав в металургійному бізнесі. Зокрема, з 2004 по 2006 рік був одночасно гендиректором "Південного ГЗК" та "Центрального ГЗК", що входять в холдинг Ріната Ахметова. З 2006 року Вілкул стає нардепом від Партії регіонів, з 2010 по 2012 працює губернатором Дніпропетровщини, а з 2012 стає віце-прем'єр-міністром в уряді Азарова. На виборах 2014 року обирається до Верховної Ради за списком Опоблоку. 15 листопада цього року має відбутися другий тур виборів дніпропетровського міського голови, куди вийшли Олександр Вілкул та Борис Філатов.

Що стосується скандалів, то з Вілкулом їх пов'язано теж немало. Так під час Євромайдану Корбан та Філатов прямо звинувачували Вілкула в тиску на них. Крім того, Вілкула вважають одним з головних організаторів "тітушок" у Дніпропетровську та незаконному розгоні дніпропетровського майдану. Крім того, Вілкул відомий прихильник "русского мира" і друг путінського байкера Хірурга.

Відомо, що в середині жовтня проти Вілкула відкрили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Йдеться про зловживання, які Олександр Вілкул здійснив під час роботи головою Дніпропетровської ОДА, пов’язаних з будівництвом наземного переходу на проспекті ім. Газети Правда, реконструкцією цього проспекту і отриманні неправомірної вигоди у ході будівництва дніпропетровського метрополітену. Згідно зі статтями кримінального кодексу Олександру Вілкулу загрожує позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати державні посади та позбавлення права обіймати державні посади на три роки з конфіскацією майна.

Також за лічені дні до місцевих виборів 25 жовтня міністерство внутрішніх справ порушило кримінальну справу за фактом підробки документів, яка відбулася у Центральній виборчій комісії. Радник голови МВС Зорян Шкіряк повідомив в ефірі одного з телеканалів, що до цієї фальсифікації може бути причетний Вілкул.

Наталія Королевська
Якщо говорити про представницю "Опоблоку" Наталію Королевську, то в її біографії теж багато цікавих моментів. Зокрема, її старший брат Костянтин Королевський – не остання людина в Росії, де займав високі посади, зокрема, заступника міністра регіонального розвитку РФ.

Офіційним джерелом доходів Наталії та її чоловіка, нардепа від "Опоблоку" Юрія Солода - "Укрспецмет": переплавлення брухту і поставка під виглядом відходів алюмінієвих сплавів. На початку-середині 2000-х вона займала посаду голови Наглядової Ради ВАТ "Луганськхолод" і була співзасновником цієї кампанії.  

Подейкують, що Королевська мала інтереси у вугільній галузі і міністра вугільної промисловості Полтавця в уряді Тимошенко пов'язували саме з Наталією Юрієвною. Злі язики говорили, що Королевська не байдужа до копанок. Утім, з програшем Тимошенко Королевська залишилися поза вугільним бізнесом, натомість після парламентських виборів 2012 року її влаштували міністром соцполітики в уряд Азарова. Подейкують не без допомоги Ахметова. У 2014 році стала нардепом за списками "Опоблоку".

Якщо говорити про кримінальні справи, то можна згадати історію, коли на початку 2013 року у засобах масової інформації розгорнувся скандал щодо того, що Наталія Королевська не отримувала вищої освіти та підробила власні дипломи. У жовтні 2013 року Олег Перетяка подав заяву на ім'я Генерального прокурора України Віктора Пшонки про вчинення злочину Королевською. Проте ця заява не була розглянута Генеральною прокуратурою, а повернута на розслідування в районну міліцію Луганська, де була успішно похована.

У січні цього року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти Королевської та екс-нардепа Олександра Єфремова щодо можливої до сепаратистської діяльності та фінансування бойовиків. У своєму зверненні Ірина Геращенко попросила ГПУ звернути увагу на заяву ватажка стахановських "козаків" Павла Дрьомова про те, що глава ЛНР Ігор Плотницький - ставленик Королевської, а в його оточення входять люди Єфремова. Схоже, на те, що саме в зв'язку цією справою Королевську викликали на допит.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme