На "нормандській" зустрічі в Берліні Україну почули, а Росія залишилася сама, – посол

Учасники експертної зустрічі у "нормандському форматі" в Берліні, обговорили питання конституційної реформи в Україні, почули аргументацію Києва, але повного консенсусу досягти не вдалося, передусім з російськими колегами

Про це розповів учасник консультацій, посол України у ФРН Андрій Мельник, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Звичайно, були пункти, щодо яких нам не вдалося знайти повного консенсусу. Але загалом розмова була досить конструктивною.. Аргументи з нашого боку були переконливими, і їх сприйняли та підтримали наші німецькі та французькі колеги", - оцінив зустріч Мельник.

Зокрема, "повну підтримку з боку як Німеччини, так і Франції" знайшла позиція за ключовими пунктами, у тому числі, відносно того, що посилання на закон про особливий статус регіонів знайшло відображення у проекті Конституції, у її перехідних положеннях. "При цьому російська сторона залишилася на своїх позиціях", - уточнив посол.

За його словами, західні партнери розуміють, що "діалог насправді ведеться, і дуже інтенсивно, у тому числі і з представниками сепаратистських регіонів у контексті підготовки виборів, як це передбачено Мінськом".

Водночас, за словами Мельника, "українська сторона висунула там цілий ряд ініціатив, які, на жаль, не знаходять свого продовження через неконструктивну позицію росіян і сепаратистів". Але аргумент, що нібито пункт 4 Комплексу заходів, де прописано, що вибори мають готувати із залученням представників регіонів, не відповідає дійсності.

"Тому Росія була наодинці зі своїм одностороннім баченням", - констатував Мельник.

Також дискусії точилися навколо закону про особливий статус, ст.10 якого передбачає набуття ним чинності тільки після того, як вибори відбулися.

"Але врешті-решт було очевидно те, і це усвідомили колеги з Франції та Німеччини, що як би ми там не хотіли, а в нинішніх умовах реалізація цього закону при всьому бажанні технічно неможлива", - підкреслив український дипломат.

Крім того, на зустрічі підтримали ініціативу української делегації, щоб направити звернення до Венеціанської комісії, щоб дізнатися її думку про спірні питання цього закону.

"І тоді цей документ буде розданий усім учасникам для кращого чисто правового розуміння тих проблем, які стоять перед нами", - сказав Мельник.

Загалом же у ході "чисто експертної, а не політичній дискусії", яка відбулася "в спокійному руслі", "було розуміння того, що аргументи не лише почули, але і сприйняли наші партнери по Нормандії", резюмував Мельник.

Нагадаємо, що лідери України, Німеччини та Франції Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд планують зустрітися в Берліні 24 серпня для обговорення ситуації на Донбасі.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme