МЗС розлютилося через "вишки Бойка": Від Росії вимагатимуть відшкодування

Росія в черговий раз порушила суверенні права України на розвідку та розробку природних ресурсів у її територіальному морі та на континентальному шельфі

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України, передає depo.ua.

"Розцінюємо зухвалу зміну російською стороною розташування у Чорному морі двох самопідйомних бурових установок В-312 і В-319 та нафтовидобувної платформи "Таврида", які є власністю України, як черговий епізод широкомасштабного грабежу майна і природних ресурсів, що скоюється державою-агресором протягом окупації частини суверенної території України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополь", - повідомляє прес-служба відомства.

У міністерстві вважають, що це діяння, яке поповнило перелік доказів загарбницької поведінки РФ та її нехтування міжнародним правом, свідчить також про порушення Росією своїх зобов'язань як держави-окупанта, зокрема в частині забезпечення недоторканості права власності.

МЗС України кваліфікує дії російської сторони як міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету, суверенних прав та юрисдикції України над внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом у Чорному та Азовському морях.

"У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію до міжнародно-правової відповідальності, вимагає негайно вжити всіх практично можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь, надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому та негайно повернути у користування і володіння належне Україні майно", - йдеться у повідомленні.

МЗС також залишає за собою право вимагати відшкодування від Росії.

Нагадаємо, раніше Росія відвела бурові установки "Чорноморнафтогазу" (так звані "вишки Бойка"), які після анексії залишилися на Одеському газовому родовищі, у власні територіальні води.

При цьому Росія заявила, що забрала "вишки Бойка" у Крим під страхом позову України.

Згодом прикордонна служба ФСБ Росії направила сторожовий корабель "для захисту" бурових установок "Чорноморнафтогазу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme