Міносвіти заборонило харківський посібник з російської мови для 3-го класу

Міністерство освіти і науки України (МОН) заборонило використовувати посібник з російської мови для третього класу видавництва "Ранок"

Про це повідомили у прес-службі МОН, передає Depo.ua.

"Комісія з педагогіки та методики початкового навчання науково-методичної ради з питань освіти МОН скасували гриф "Схвалено для використання у загальноосвітніх закладах" навчальним посібником "Російська мова. 3 клас: відривні картки: до підруч. Е. В. Самоновой, в. І. Стативки, Т. В. Полякової" (автор Коченгина Н. Ст.), яке було надруковано видавництвом "Ранок" у січні 2014 року", – йдеться в повідомленні.

Відповідні листи про неможливість використання цього посібника в навчально-виховному процесі з-за невідповідності змісту сторінок про державні символи Росії основ патріотичного виховання учнів вже розіслані обласним органам управління освіти, ректорам/директорам інститутів та академій післядипломної педагогічної освіти, директорам науково-методичних центрів і завідувачем методичних кабінетів.

Крім того, Інститут модернізації змісту освіти повторно звернувся до обласних органів управління освіти та керівникам навчальних закладів з вимогою замінити текстові матеріали вправи на 19 ст. 10 в шкільних підручниках "Українська мова: навч. для 3-го кл. общеобразоват. навч. заведений з навчанням рос. яз. / Е. І. Самонова, в. І. Стативка, Т. М. Полякова", що містять інформацію про державні символи Росії. Відповідний фрагмент відредагованої сторінки був надрукований видавництвом "Генеза" в 2014 р. і посланий у регіональних книжкових баз.

В Інституті Модернізації змісту освіти зазначають, що загальноосвітнім навчальним закладам забороняється працювати з вищенаведеного підручником без відповідної заміни текстового матеріалу с. 10.

Генеральний директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов пояснив ситуацію з посібником: "Так, у січні 2014 року вийшло це навчальний посібник нашого видавництва (прошу не плутати з підручником), який зараз згадують. Всі автори, які в той час створювали навчальні посібники до підручників (пам'ятаємо, що тоді очолював МОНУ одіозний Табачник), були змушені дотримуватися вимог щодо суворого відповідності авторської концепції цих підручників, де були згадки сусідньої держави. Тільки в цьому випадку можна було отримати схвалення для використання у ЗНЗ".

"Ми намагаємося посилити увагу до змісту нашої друкованої продукції. Але трапляються прикрі помилки, від яких ніхто з нас, на жаль, не застрахований. Команда видавництва "Ранок" щиро вибачається перед своїми читачами", – додав керівник видавництва.

За словами Круглова, компанія прийняла рішення застосувати дисциплінарні стягнення до провідному редакторові і редактору допомоги, вилучити з продажу зазначена допомога і підготувати новий підручник, який відповідає вимогам сучасної освіти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme