Мін'юст: Конфлікт із делегацією ООН виник через росіянина у її складі

Служба безпеки України не допустила місію підкомітету ООН з питань запобігання катуванням в свої управління в Маріуполі та Краматорську через присутність в її складі росіянина

Про це заявила журналістам перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова під час зустрічі керівництва відомства з експертами громадської платформи Реанімаційного пакету реформ, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"В рамках візиту дана комісія відвідала всі пенітенціарні заклади, які вони бажали, але в Краматорську і Маріуполі вони виявили бажання без попередження відвідати управління СБУ. У них була інформація, що, можливо, в цих управліннях утримуються люди. Їх туди не пустили. Наскільки мені відомо, членом даної моніторингової місії був член Російської Федерації", - сказала вона.

Севастьянова додала, що сьогодні о 14.00 відбудеться зустріч представників місії ООН та працівників СБУ, на якій планується обговорити питання вирішення конфлікту, аби місія могла продовжити свою роботу в Україні.

Нагадаємо, 25 травня місія підкомітету ООН з питань запобігання катуванням вирішила достроково припинити свій візит в Україну через відмови у доступі до деяких місць позбавлення волі або тимчасового утримання людей під вартою, які знаходяться в управлінні СБУ.

Читайте також: Лутковська поскаржилась Мін'юсту на СБУ через скандал з делегацією ООН

Біл