ЦВК люструвала Партію регіонів. Наступний Хорошковський?

У переддень закінчення реєстрації кандидатів у депутати в ЦВК вирішили відправити на заслужений відпочинок низку одіозних «регіоналів»

ЦВК люструвала Партію регіонів. Наступни…

До кінця реєстрації кандидатів на мажоритарних округах залишилося менше тижня. Тим не менш, для багатьох кандидатів вибори вже закінчилися: у Центрвиборчкомі відмовили в реєстрації цілій низці охочих потрапити до Верховної Ради восьмого скликання.

ДеПо вже писав про те, як зазнав фіаско нинішній нардеп Олександр Онищенко. Він зробив спробу знову піти кандидатом у депутати по округу №93 (Київська область), де він вигравав на парламентських виборах 2012 року. Але ЦВК відмовила йому в реєстрації у зв'язку з тим, що екс-«регіонал» порушив норму законодавства: у 2011 і 2012 роках проживав на території України менше півроку. «Тому Онищенко А.Р. не дотримано вимоги Конституції України і закону про проживання в Україні протягом останніх п'яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року», - йдеться в постанові ЦВК.

Однак не Онищенком єдиним. Вивчивши рішення ЦВК щодо відмов у реєстрації, кореспонденту ДеПо вдалося виявити безліч знайомих облич, які не так давно активно працювали на Януковича, а нині спробували, зігравши «під дурника», потрапити до парламенту. Але ЦВК їх успішно люструвала.

Екс-губернатора Закарпатської області часів Януковича Олександра Ледиду позбавили шансу показати, на що він здатний на окрузі №68 (місто Ужгород). Причина відмови ЦВК ніби натякає на недавню політичну діяльність Олександра Олександровича: у поданих документах він не надав дані про свою партійність. Очевидно, досі «біло-блакитний», але ретельно це приховує...

Олександр Ледида був губернатором у Януковича протягом усіх чотирьох років

Відмовили в можливості повторити похід до Верховної Ради ще одному коняру з «регіоналів» - Валентину Нечипоренку (до політичної кар'єри він був директором Жашківської кінноспортивної школи). Нечипоренко хотів пройти по округу №199, що в Черкаській області. Там він переміг у 2012 році за підтримки тодішнього губернатора Черкаської області Сергія Тулуба, після чого одразу ж влився у фракцію Партії регіонів. Тут ЦВК знайшла дещо іншу підставу для відмови: мовляв, заява Нечипоренка не містила зобов'язання в разі обрання депутатом припинити діяльність, несумісну з мандатом народного депутата України.

Віталій Грушевський хотів пройти по своєму округу на Кіровоградщині

Аналогічним чином прокотили в ЦВК ще кількох «регіоналів». Зокрема, друга сім'ї Вілкула Юрія Любоненка, який з 1992 по 2010 рік був мером Кривого Рогу. А в 2012 році переміг на криворізькому окрузі №32 і відправився в Раду. Зараз він також хотів балотуватися саме по цьому округу. Та ж історія трапилася з одіозним «регіоналом» Віталієм Грушевським, який запам'ятався своїм, м'яко кажучи, неоднозначним виступом з трибуни на Майдані. У 2012 році він переміг на окрузі №101 (Кіровоградська область). І хотів повторити подвиг зараз. Але ЦВК була на сторожі: не змогли юристи Грушевського правильно подати документи.

Загалом ЦВК вже встигла відмовити у балотуванні кільком десяткам потенційних кандидатів. Не обійшлося без казусів. Так, дехто Богдан Пістун примудрився не тільки не надати Центрвиборчкому відповідний пакет документів, але навіть не повідомити ЦВК, за яким мажоритарним округом збирається висуватися. Члени Центрвиборчкому гадати не стали й повернули невдалому претенденту на кандидатство документи.

Михайло Поживанов прожив в Австрії більше трьох років, перш ніж зміг повернутися на Батьківщину

Але не тільки «регіонали» постраждали під час реєстрації. Так, стало відомо, що відмову отримав екс-голова Держкомрезерву Михайло Поживанов, який з 2011 року жив в Австрії, після того як проти нього порушили кримінальну справу в Україні. Повернувся він вже лише після перемоги Майдану. Але мандата йому не бачити: йому потрібно п'ять років прожити на території України.

У цьому контексті серйозне питання виникає щодо інших фігур, які вже засвітилися на виборах, але мають певні питання про строки проживання в Україні. Передусім йдеться про мультимільйонера Валерія Хорошковського, який, за інформацією ЗМІ, фактично втік із України ще в грудні 2012 року. Зараз він з'явився у списках однієї з політсил.

Чи вистачить Центрвиборчкому сили духу відмовити в реєстрації Валерію Івановичу? Багато в чому все залежатиме від кулуарних домовленостей між Хорошковським і Банковою. Наскільки вони виявляться вдалими для «монакського відлюдника», стане зрозуміло вже наступного тижня.

 

Валерій Іванович хоче в Україну. Головне - отримати мандат

Фото: smolino.org.uauzhgorod.in, Дмитро Коваленко/pl.com.ua, Українське фото.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme