Матіос: Два міністри оборони часів Януковича оголошені в розшук

Колишні міністри оборони України Михайло Єжель та Павло Лебедєв оголошені в розшук

Про це, як передає depo.ua, повідомив заступник генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю "Сегодня".

Крім них, у  розшуку ще кілька колишніх високопоставлених воєначальників.

"Оголошені в розшук колишні міністри оборони Лебедєв і Єжель. (...) Екс-начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України Ільїн. Цей адмірал розшукується за участь у злочинній організації і дезертирстві. Командувачеві Військово-Морськими силами контр-адміралу Березовському, заступникам командувача контр -адміралу Шакуров і віце-адміралу Єлисєєву ставляться дезертирство і державна зрада ", - розповів Матіос.

За даними головного військового прокурора, Єжель тривалий час знаходиться в одному з лікувальних закладів Міноборони Білорусі.

"Якщо Єжель знаходиться на території іншої держави і, судячи з офіційних повідомлень, хворіє, у нас за законом немає іншого виходу, крім як чекати, коли він одужає. Виїхати і перевірити цей факт в Білорусії - такої можливості у нас немає", - пояснив він.

Матіос зазначив, що в повідомленні про підозру Єжелю вказується на неналежне виконання ним службових обов'язків при узгодженні в 2011 році переліку підлягає відчуженню майна ЗСУ.

"Рішення тодішнього міністра оборони призвело до неправомірного відчуження двох стратегічних бомбардувальників Ту-95МС суб'єкту підприємництва, що спричинило матеріальну шкоду державі на суму понад 24 млн грн. В ході досудового слідства було встановлено місцезнаходження літаків, комплектуючих до них, накладено арешт і попереджена подальша їх реалізація на Росію", - уточнив прокурор.

У серпні 2014 року генеральна прокуратура пред'явила підозру Єжелю в рамках розслідування кримінальних проваджень, які стосуються знищення тилового забезпечення української армії.

У березні поточного року Головна військова прокуратура склала повідомлення про підозру Єжелю за неналежне виконання службових обов'язків під час узгодження у 2011 році переліку військового майна ЗСУ, що підлягає відчуженню (за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України - службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme