Люстрація по-луганськи

Скільки триватиме війна? Це хвилює всіх. Хтось втрачає життя і майно, а хтось на цьому наживається. Здавалося б, наміри влади були правильні: проведена люстрація, оголошена боротьба з корупцією, створені нові антикорупційні органи, НАБУ, але віз і нині там

Люстрація по-луганськи…

Більш того, вибудована Януковичами-Єфремовими система зараз набирає обертів. Чому не вдається її зламати? Просто джерела фінансування їхніх інтересів ніхто не перекрив. Вони кришувалися і продовжують кришуватися кадрами, розставленими в свій час на потрібних місцях. 

Наприклад, в Луганській області досі залишається безкомпромісний вплив колишньої Партії регіонів і її представників. Вони залишаються на всіх ключових посадах, і, більш того, їх і далі пропонують до кадрового резерву. Де знаходяться на обліку господарські структури депутатів і керівників "ЛНР"? В податкових органах підконтрольних Україні, вдало влаштувалися в місті Сєвєродонецьку. Хто призначений наглядачем: відомий ділок  - Андрій Петрович Мироненко, близький друг і соратник всієї верхівки колишньої влади Луганської області  починаючи з 2000 року. 

Мироненко VS Антипов VS Єфремов 

З вересня минулого року Мироненко був призначений начальником спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників. Він обіймає цю посаду з невеликими перервами з 2005 року, успішно оминувши люстрацію. 

Його кар'єра тісно пов'язана з близьким до Єфремова колишнім головним податківцем та екс-губернатором Луганщини Олександром Антиповим. В структурі податкової Мироненко, як і його шеф Олександр Миколайович Антипов, почав працювати ще в далекі 90-ті. З 1996 року він очолював податкову в місті Свердловськ. А в 2003 році Антипов забрав його в Луганськ в якості свого заступника. Вже за рік, в жовтні 2004 року, Мироненку довірили найбільш ласий та відповідальний напрям – роботу з великими платниками. Після "помаранчевої революції", в квітні 2005 року, Мироненка, як і Антипова з податкової звільнили, але не надовго. В квітні 2006 року Луганська облрада відправила у відставку тодішнього губернатора Луганщини Геннадія Москаля. І в якості "компромісної" фігури головою ОДА у вересні 2006 Ющенко призначив Олександра Антипова. А Андрій Мироненко місяцем пізніше очолив луганську податкову. В 2010 році Янукович повернув Антипова в більш знайоме йому крісло керівника податкової адміністрації, а Мироненко, відповідно, повернувся до роботи з великими платниками, де працює і дотепер. 

Цікаво, що всі його заступники за останньою посадою в Луганську в офісі великих платників зараз працюють на керівних посадах в "ЛНР". Так,  Бородін Сергій - "голова держкомітету податків і зборів" "ЛНР", Свиридов Віталій - його заступник, Яцуненка Ігоря - соратника Мироненка та кума Антипова - з січня 2015 року "відрядили" з Сєвєродонецька в "ЛНР" "начальником державної податкової служби", ким він є і до сьогодні, а також Лященко Сергій – "начальник фінансової поліції". 

Відповідно до закону "Про очищення влади", Андрій Петрович Мироненко в перших рядах мав би потрапити під люстрацію, але він продовжує працювати. Більше того, найближчим часом його хочуть підвищити. В рамках реформування ДФС офіси великих платників в регіонах будуть ліквідовані. І, як повідомило нам джерело, Мироненко, скоріш за все, отримає посаду заступника голови луганського управління ДФС, який куруватиме цей напрям. 

З мовчазної згоди влади 

Чи вдасться Єфремову протягнути свою людину в заступники обласного управління ДФС, покаже час. Але обурює навіть не факт нового призначення Мироненка, а те що група Єфремова-Антипова вже більше року фактично заправляє в обласній податковій з мовчазної згоди влади. Адже хто такий Мироненко на Луганщині відомо усім. І жодне призначення на рівні заступника не відбувається без погодження із губернатором. Тож Юрій Гарбуз не може не знати, про справи в обласній податковій. Але жодної реакції поки не прослідувало. 

Окремої уваги заслуговує і одіозний Олександр Миколайович Антипов – на сьогодні фактичний куратор обласної податкової. На початку липня в СБУ повідомили, що під Щастям в будинку високопоставленого чиновника часів Януковича було знайдено схованку з арсеналом зброї. Серед знайдених речей крім бойової  – мисливська та колекційна зброя, золотий револьвер.  Цікаво, що саме в цьому районі знаходяться мисливські угіддя Антипова. 

Втім це не завадило Олександру Миколайовичу офіційно стати помічником народного депутата від БПП Олега Недави. 

Люстрація по-луганськи - фото 1

Люстрація по-луганськи - фото 2

Як поділили Луганщину

Таким чином, незважаючи на те, що Луганська область вже два роки перебуває в епіцентрі бойових дій, ідеологи "сепаратизму" продовжують контролювати цей регіон. На сьогодні головні важелі впливу в регіоні розподілені між трьома групами колишніх регіоналів. 

Група Бойко-Дунаєв має безпосередній вплив на більшість міських рад в найкрупніших містах області, в тому числі і в нинішньому обласному центрі - Сєвєродонецьку, Іванющенко-Альоша розставили своїх людей на ключові посади в обласній адміністрації (після призначення нового губернатора частина з низ зберегли посади), а люди Антипова-Єфремова закріпилися в обласній податковій. 

Тож можна констатувати, що поки українські військові гинуть на сході, а жителі Донбасу потерпають від злиднів, посадовці Януковича збільшують свої статки біля державної годівниці, один в один, як і за часів Ющенка. І тут хочеться додати, що Луганщина - це не відокремлений край. Луганщина - невід'ємна частина України. До всього, що відбувалося і відбувається на території області і губернатор, і силові структури не повинні залишатися байдужими, як це було в березні-квітні 2014 року, що послужило приводом до початку війни.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme