Люди готові підтримувати непарламентські партії, - експерт

У складі парламентських партій практично немає мерів з гучними прізвищами, а в програмах цих політсил відсутня конкретика

Про це повідомив політолог Олексій Голобуцький, підбиваючи підсумки партійних з'їздів, що відбулися минулого тижня.

На думку експерта, на майбутніх місцевих виборах боротьба розгорнеться між відомими політичними партійними брендами і регіональними лідерами. «У списках великих політичних сил можна побачити тільки окремих яскравих представників: в «БПП» - Володимира Кличка, в «Самопомочі»- Андрія Садового, в «Опоблоку» - Олександра Вілкула», - заявив експерт. При цьому, підкреслює Голобуцький, інші кандидати від партій-важковаговиків мало відомі українцям.

Політолог вважає, що парламентські партії через брак людей, яким довіряють виборці на місцях, роблять ставку на рейтинг свого політичного бренду. А оскільки великі політсили не знають, що хвилює українців в регіонах, то у їхніх партійних програмах відсутня будь-яка конкретика.

Експерт зазначив, що є й інший приклад, коли відомі в регіонах люди для участі у виборах формують команду. «На тлі парламентських партій відрізняється «Наш край», який вже називають партією мерів. Від неї, наприклад, на вибори йдуть мери Миколаєва Юрій Гранатуров і Чернігова Олександр Соколов, ще кілька десятків міських голів. Ці люди і будуть локомотивом для партії», - резюмував політолог.
Як зазначив Голобуцький, підтримка партій, представлених регіональними лідерами, зростає. Про це свідчать результати соціологічних опитувань. «У Харкові рейтинг «Нашого краю» за місяць зріс майже вдвічі і сьогодні становить 7,8%, в той же час стрімко знижується підтримка «Опоблоку» - порівняно з вереснем його рейтинг у Харкові впав у два рази», - зазначив експерт.

Нагадаємо, протягом останнього тижня з'їзди, на яких було ухвалено рішення йти на місцеві вибори, провели «БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина»,«Наш край», «УКРОП», «Опозиційний блок».

Експерт використовував дані опитувань аналітичного центру Pollex і Київського центру політичного і економічного аналізу.

Опитування аналітичного центру Pollex проводилося з 7 по 13вересня 2015 року. Всього було опитано 2400 респондентів. Статистична похибка не перевищує 2,2%.
Опитування Київського центру політичного і економічного аналізу було проведено з 20 по 26 серпня 2015 року. Всього було опитано одну тисячу респондентів Похибка становить не більше 3,1% при ймовірності 0,95%.

Більше новин читайте на Влада.Depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme