Ляшко буде зливатися з "Укропом"

Радикальна партія має невисокі шанси зберегтися як всеукраїнський політичний проект

Ляшко буде зливатися з "Укропом"…

За результатами місцевих виборів партія "людини з вилами" отримала в середньому по Україні підтримку близько 2,5% виборців. Тобто результат політичного проекту Олега Ляшка впритул наблизився до позначки, що традиційно прийнято характеризувати словосполученням "в межах похибки", і на рівні якої нині перебуває рейтинг "Народного фронту" Арсенія Яценюка (якщо вірити соціологічним дослідженням, оскільки на вибори команда прем'єра йти побоялася) .

Провал Радикальної партії не такий значний, як у НФ, але теж вражаючий - у порівнянні з 7,44% на парламентських виборах рік тому і 8,32% у Ляшка особисто в травні 2014-го. Електорат "радикалів" розподілили "Свобода" і "Укроп", що знайшли більш переконливі аргументи для тієї частини суспільства, яка нині ненавидить не тільки минулу, але вже й чинну владу. Фактично Ляшко опинився у шкірі Яценюка, і тепер в країні є два політика - лідера парламентських партій, що не спираються у своїй діяльності на підтримку якої-небудь помітної частини українців.

Ще напередодні виборів партію Ляшка відносили до числа тих, кому вигідно "розгойдувати човен" - аж до оголошення позачергових виборів до Верховної Ради. Демонстративний вихід із коаліції, жорстка критика президентських ініціатив, у тому числі з мирного врегулювання на Донбасі, організація потішного "комунального майдану" під Кабміном - все вказувало на те, що керівник "радикалів" розглядає місцеві вибори як прелюдію до парламентських. Однак тепер політичний процес диктує нову логіку.

Радикальна партія як стабілізуючий фактор української політики - це ще смішніше, ніж анекдот про Колобка, який повісився, однак альтернативи, які вимальовуються перед Ляшком, також не обіцяють йому нічого обнадійливого. З одного боку, "радикали" не можуть замінити різко опозиційну риторику на конструктивну співпрацю з владою. Справа навіть не в тому, що їм нема чого запропонувати - такого кульбіту не оцінять залишки вірних фанатів. З іншого боку, позачергові парламентські вибори майже напевно поховають нинішній проект Ляшка як всеукраїнський. У цій ситуації лідеру "радикалів" не залишається нічого іншого, окрім як віддатися на милість Ігорю Коломойському, чиї "укропівці" у Верховній Раді за допомогою кадрового ресурсу "радикалів", можуть створити повноцінну фракцію, яка почне послідовно працювати на перезавантаження влади. Самому Ляшку в оновленій структурі, швидше за все, доведеться звикати до положення підлеглого , але, знову-таки, особливого вибору у нього немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme