Луценко: Рада може ратифікувати Конвенцію про боротьбу з домашнім насильством

Рада може ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами наприкінці жовтня або на початку листопада поточного року

Про це заявила народний депутат, член фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Луценко, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми не можемо не пишатися з Міністерством соціальної політики завершенням проекту з ратифікації Стамбульської конвенції. Думаю, що до кінця жовтня – на початку листопада суспільство матиме інформацію, що Україна вже ратифікувала конвенцію про запобігання та протидію домашньому насильству", - сказала Луценко.

Крім того, за словами депутата, підготовлено інші законопроекти, необхідні для реалізації зазначеної конвенції.

Як наголосила Луценко, останнім часом в Україні спостерігається "сплеск випадків" домашнього насильства. Так, парламентарій навела офіційні дані правоохоронних органів, згідно з якими щорічно, починаючи з 2010 року, в Україні фіксували 100 тис. звернень у зв'язку з насильством у сім'ї. При цьому у 2015 р. ця цифра становила 150 тисяч, а за 9 місяців 2016 року було зафіксовано 165 тис. звернень.

Нардеп підкреслила, що це лише офіційна статистика, а ще багато випадків насильства "ховаються за зачиненими дверима квартири, хати, будинку". У зв'язку з цим Луценко наголосила на важливості переведення розв'язання проблеми домашнього насильства на державний рівень.

Нагадаємо, в липні в Раді було зареєстровано законопроект №4952 про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. Документ передбачає покарання за домашнє насильство у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років. Також пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею - "Примушення до шлюбу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme