Луценко оголосив війну усім "газовим ділкам"

Генпрокурор Юрій Луценко обіцяє боротися з усіма ділками на газовому ринку, які обкрадають країну

Про це він сказав у середу після того, як комітет ВР дозволив притягнути до відповідальності нардепа Олександра Онищенка.

"Йдеться про одне. Держава має видобувати і продавати газ самостійно, при цьому пам'ятаючи про соціальний захист свого зубожілого населення, не віддаючи цей газ в користування ділкам, які потім половину його вартості заганяють собі в кишеню, а цю суму, збільшену ціну виставляють підприємствам і людям. Ми маємо намір усім ділкам на газовому ринку давати оцінку. І це не стосується окремо пана Онищенка чи якогось іншого пана. Йдеться про оцінку розкрадання державних ресурсів, які призвели до занепаду бюджету і пограбування людей", - заявив Луценко.

Нагадаємо, що 29 червня регламентний комітет Верховної Ради вирішив, що питання зняття недоторканності з нардепа від "Волі народу" Олександра Онищенка може бути поставлене на розгляд парламенту

16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка. Його підозрюють у тому, що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

21 червня, Онищенко сам явився на допит до НАБУ, але там його не чекали. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...