Кубів зупинив передачу "Укртрансгазу" в Мінекономіки

Міністерство економрозвитку і торгівлі призупинило рішення про затвердження нового статуту "Нафтогазу України", яким фактично перепідпорядкувало собі компанію "Укртрансгаз"

Про це перший віце-прем'єр-міністр, глава МЕРТ Степан Кубів заявив на засіданні погоджувальної ради парламенту, передає depo.ua.

"Це рішення, по суті, є правильним ... Я готовий визнати, що при ухваленні рішення ми не провели необхідні консультації, це технічний і, в деякій мірі, політичний момент. У зв'язку з цим рішення мною як міністром призупинено", - зазначив перший віце-прем'єр.

Кубів зазначив, що сьогодні у глави Кабінету міністрів відбудеться нарада з даного питання.

"Сьогодні у прем'єра відбудеться нарада за участю всіх зацікавлених сторін, і ми будемо обговорювати наші дії по суті і по формі", - запевнив він.

Також міністр пояснив причину прийняття рішення про перепідпорядкування "Укртрансгазу".

"Чому це рішення було прийнято? Тому що неприпустимим є та ... постанова, в якій прописані розвиток і поділ видобутку, транспортування і продажу газу, про створення наглядової ради, незалежного і ефективного, на відкритому конкурсі. Це нереально виконати до 1-го і 10-го. Друге - це тотальні нерозрахунки з оператором. У "Нафтогазу" 6,4 млрд боргу перед "Укртрансгазом". Згідно з планами уряду, ми повинні розділити видобуток, транспортування і продаж (газу). Vи твердо стоїмо на своїй позиції, тому що тільки такий поділ забезпечить реальну конкуренцію на ринку газу і в кінцевому рахунку - зменшення ціни на газ для населення", - сказав Кубів.

Як відомо, 7 вересня Міністерство економічного розвитку і торгівлі вивело з-під контролю НАК "Нафтогаз України" здійснення закупівель ПАТ "Укртрансгаз", не повідомивши керівництво НАК "Нафтогаз України".

За інформацією прес-служби НАК, така зміна статуту поставила під загрозу укладення "Нафтогазом" кредитної угоди з залученням Світового банку (СБ) на суму 500 млн дол і є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і потенційним дефолтом по заборгованості, гарантованої державою.

Дії МЕРТ вже викликали занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку.

У "Нафтогазі" заявили, що такі дії ставлять під загрозу виконання Плану реформи корпоративного управління "Нафтогазу".

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що рішення МЕРТ  може бути змінено внаслідок критики з Європи.

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme