Влада

Кримські татари попросили про захист ООН, Туреччину та Україну

Сьогодні на конференції в Севастополі Комітет із захисту прав кримськотатарського народу попросив ООН, Туреччину та Україну звернути увагу на порушення прав у Криму

18 січня 2015, 17:21

Про це повідомляє BBC.

Зокрема, делегати прийняли звернення до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з закликом «не допустити знищення» кримськотатарського народу. Крім того, в заяві йдеться про викрадення кримських татар і порушеннях їхніх прав. Підкреслюється, що кримські татари «перетворилися на об'єкт терору і фізичного насильства». Також Пан Гі Муна попросили захистити представників кримськотатарського народу від служби в російській армії.

Крім того, делегати виступили за проведення Міжнародної конференції з безпеки в Криму під егідою ОБСЄ в квітні. Ініціювати її правозахисники попросили Україну.

Кримські татари також попросили МЗС України «вивчити можливість надання кримськотатарському народу міжнародного статусу третьої сторони в російсько-українських відносинах з набуттям права самостійного звернення органів національного самоврядування Курултаю і Меджлісу в міжнародні судові інстанції».

У заяві наголошується, що «будь-яка влада в Криму може існувати тільки за згодою і за чітко вираженої волі кримськотатарського народу».

До речі, конференцію намагались зірвати близько півсотні молодих людей у спортивному одязі, вони двічі вривалися в конференц-зал, починали штовханину і словесну перепалку.

Як повідомляв depo.ua, наприкінці грудня  кримські татари закликали Верховну Раду України прийняти закони про визнання їх корінним народом на території півострова.

Loading...