Влада

Як Коломойський зробив із кримських татар "зрадників Батьківщини"

Історією з частковим відновленням електроенергії Криму скористалися політичні структури, пов’язані з дніпропетровським олігархом, які зробили з кримських татар мало не зрадників

07 грудня 2015, 17:15

Як Коломойський зробив із кримських татар "зрадників Батьківщини"

фото: УНІАН

Одразу після недільного повідомлення голови Меджлісу Рефата Чубарова про домовленості між президентом та кримськими татарами щодо включення однієї з чотирьох ЛЕП до Криму у соцмережах спалахнула гостра дискусія з традиційними "зрадницькими" прокльонами на адресу влади. Depo.ua вже писав, що тим самим офіційний Київ разом з кримськими татарами обламує піар-гру Путіна, який зганьбився з невдалим запуском енергомосту на півострів.

Втім, тема видалася багатьом дуже цікавою і в неї несподівано влізли інші політичні гравці, як-то нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, який вночі повідомив, що активісти на Чонгарі виступили проти ініціатив з включення рубильника для окупованого Криму. "На місці активісти ні про яке відновлення не чули і сприяти поставкам електроенергії не збираються, а збираються навпаки - перешкоджати", - зазначив він.

Апофеозом цієї шизофренічної ситуації стала поява на Чонгарі активістів "Правого сектору", які спочатку не пускали до ремонту ЛЕП "Каховська-Титан" працівників "Укренерго". Втім, потім ситуація перегралася, і ремонтникам все ж таки дали підключати Крим до енергопостачання. Ці гойдалки завершился тим, що у "Правому секторі" заявили, що готові припинити участь в енергоблокаді Криму, якщо буде відновлена подача електроенергії за згодою Меджлісу. "Нам незрозуміла позиція як влади, так і частини організаторів блокади щодо економічної співпраці та торгівлі з ворогом. Ці дії є зрадою державних інтересів. В час війни – це важкий злочин. В той час, коли найкращі сини України тисячами віддають своє життя у боротьбі з російським агресором, псевдоеліта набиває свої кишені юдиними срібняками", - йдеться в заяві.

Фактично, мова йде про те, що у "ПС" виставили кримських татар на чолі з Рефатом Чубаровим мало не зрадниками. Варто звернути увагу на те, що і нардеп Ігор Луценко, якому теж вдалося досить серйозно розкрутити дану тему у медіа-просторі, і ПС мають давні і досить близькі стосунки з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським.

Якщо говорити про "ПС", то про їх союз з Коломойським не говорив тільки ледачий. Мова йшла і про фінансування підрозділів, пов’язаних з "правосєками" на чолі з Дмитром Ярошем, і про тісне політичне співробітництво. Що до Ігоря Луценка, то він допомогав Корбану у Чернігові,  під час нещодавніх місцевих виборів його називали потенційним кандидатом в мери Києва від "УКРОП", сватали і на посаду голови столичного штабу цієї партії, але за підсумками ситуація перегралася, і Луценко формально залишився у "Батьківщині" Юлії Тимошенко. Тут варто зауважити, що у Юлії Володимирівни теж є власні домовленості з Ігорем Валерійовичем. 

Навіщо вся ця історія потрібна Коломойському? Вочевидь, для того, щоб нишком розкачувати ситуацію. Дискредитуючи татар через цю історію з відновленням енергопостачання, знову вдалося поділити суспільну думку навпіл. Адже тепер для багатьох не зрозуміло, хто правий, а хто винуватий – "Правий сектор", чи татари.

Читайте також Як татари заткнули рота Путіну з його енергомостом до Криму

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

 

Loading...
Loading...