Влада

Тимошенко зробить з Савченко українського Дуду?

Спостерігаючи за медіа-активністю Надії Савченко, не полишає думка, що саме льотчицю готуватимуть до президентської кампанії замість Тимошенко

02 серпня 2016, 18:00

Тимошенко зробить з Савченко українського Дуду?

Після сьогоднішнього виступу Надії Савченко з презентацією своєї "народної" ідеї, багато хто очікував, що на це скаже Юлія Тимошенко. Як-ніяк – формально вона патронеса звільненої льотчиці-нардепа. Сама Тимошенко поки мовчить, втім, її права рука нардеп Сергій Соболєв вже публічно відреагував на ці заяви.

Савченко у своєму виступі висловила раціональні ідеї, вважає Соболєв. Так, вічний нардеп (страшно подумати, але Соболєв нардепствує з 1990 року) згадав тезу Савченко про обопільне вибачення перед матерями з обох сторін конфлікту за вбитих дітей на Донбасі. Він також заявив про згоду з Савченко, що сьогоднішні розмови про запровадження воєнного стану пов’язані зі страхом влади перед новим Майданом. Той факт, що ці розмови – лише плід фантазії самої Савченко – Соболєва особливо не хвилював.

"Надя Савченко… прямо заявила, що це її власна позиція. Але я переконаний, що багато думок є дуже раціональних", – зазначив він. Враховуючи той факт, що заява Савченко – це квінтесенція популізму помноженого на тези, які активно просувають в Україні представники "п’ятої колони", заяву Соболєва можна розцінювати як пряму підтримку "Батьківщини" своєї нібито абсолютно незалежної колеги. Загалом, ця історія до болі нагадує ситуацію у Польщі зразка президентських виборів 2015 року. Тоді партія "Право і справедливість" довго думала над тим, кого висувати на президентських виборах. Лідером партії на той момент був (і зараз залишається) Ярослав Качинський, який попри високий рейтинг його партії сам має в Польщі високий антирейтинг. У протистоянні з чинним президентом Польщі Радиславом Коморовським з високою долею ймовірності Качинський програв би з тріском. Тому й було ухвалено рішення про висунення Анджея Дуди – нового обличчя. Він зміг консолідувати електорат "ПіС", вирвавши перемогу у Коморовського. Втім, реальний вплив до сих пір залишається у Качинського, який продовжує керувати партією і, за великим рахунком має величезний вплив на ухвалення усіх рішень у Польщі.

Зараз складається майже аналогічна ситуація в "Батьківщині", де всім заправляє Юлія Тимошенко, втім її антирейтинг не дозволяє сподіватися на перемогу у наступних – вже третіх для неї президентських перегонах. Тому видається ймовірним варіант, що на наступній виборчій кампанії "Батьківщина" кине в бій "нове обличчя" - Надію Савченко, яка тим часом зароблятиме бали на різних популістичних кроках. Люди втомилися від війни і тема "примирення" поступово отримуватиме більшу популярність. Якщо до цього ще додати постійну критику влади – кращого й вигадати неможливо. Адже за великим рахунком, якщо прибрати словесне лушпиння, то меседж у Савченко дуже простий: я швидко закінчу війну, скину всім набридлу та скурвлену владу. Враховуючи, що значна кількість нашого населення на повному серйозі вважає, що політика – це дуже проста штука, а будь-яку проблему можна вирішити ударом кулака по столу, то такі демагоги як Савченко за фінансової та медійної підтримки можуть далеко піти. А якщо за її спиною буде стояти такий досвідчений політичний боєць як Тимошенко, все це стає дуже серйозно…

Читайте також Савченко розпочала президентську кампанію за конспектами Трампа

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...