Чому Порошенко не вижене Ляшка з коаліції

Криваві події під Верховною Радою вимагають жорстких дій з боку президента Петра Порошенка. Зокрема, щодо "вимітання поганою мітлою" з коаліції тих, хто несе відповідальність за трагічні події під стінами парламенту

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Чому Порошенко не вижене Ляшка з коаліці…

Сьогоднішня провокація під Верховною Радою, яка завершилася загибеллю як мінімум одного бійця Нацгвардії, та десятками поранених - це сигнал для нинішньої влади діяти оперативно та жорстко. Окреме питання - до СБУ, яка має швидко провести слідчі дії і знайти не тільки виконавців злочину (яких, схоже, встигли затримати по гарячим слідам), але і знайти координаторів. Зробити це не так складно: аналіз телефонних дзвінків та біллінгу - все це може дати потрібні зачіпки, щоб вийти на слід організаторів. Тим паче, що дехто з "добродіїв", які стоять за цією історією, можуть спокійно сидіти у тій самій Верховній Раді і, навіть, входити до коаліції.

Чому Порошенко не вижене Ляшка з коаліції - фото 1

Втім, це - оптимістичний сценарій. У "конторі" можуть завзято взятися за справу, а потім виявиться, що у всьому винні дві, від сили, три людини. Історія з розслідуванням вбивства Олеся Бузини тому яскраве підтвердження: окрім двох молодих націоналістів нікого так не знайшли. Тому чи знайдуть реальних замовників зараз - велике питання. Втім, різкі звинувачення з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на адресу Олега Тягнибока можуть свідчити про те, що саме "Свобода" стане "цапом-відбувайлом" (щоправда, небезпідставно) у всій цій історії.

Чому Порошенко не вижене Ляшка з коаліції - фото 2

Вочевидь, анонсоване звернення Петра Порошенко до народу щодо подій під Верховною Радою, скоріш за все, не матиме конкретики і стане повтором його виступу 24 серпня, у якому той говорив про безіменних «внутрішніх ворогів» та провокаторів в українському політикумі. Така "страусина" тактика з боку влади ні до чого хорошого не призведе. Адже виходить, що в коаліції залишаться ті люди, які, можливо, особисто не влаштовували цю провокацію, але несуть повну політичну відповідальність за розпалювання пристрастей під стінам парламенту.

Мова йде, зокрема, про нардепа-"радикала" Ігоря Мосійчука, який публічно закликав  мітингарів до підпалювання шин під стінами ВР. Від палаючих шин до кидка гранати вистачило одного невеличкого кроку. І було б логічно вигнати таких провокаторів з коаліції поки замість гранат у діло не пішли "мухи" та "АГСи". Якщо до Юлії Тимошенко та "Самопомочі" теж є питання, але ці політсили використовують лише політичні методи боротьби, то з Ляшком та його оточенням треба діяти більш радикально. Тим паче, що на тому ж Мосійчуку та його колезі по РПУ Андрію Лозовому висять реальні кримінальні справи. Навіщо "Блоку Петра Порошенка" та "Народному Фронту", які фактично стали кістяком коаліції, такі попутники?

Чому Порошенко не вижене Ляшка з коаліції - фото 3

У разі якщо всю цю історію все ж таки спустять на гальмах, а це виглядає досить імовірним сценарієм подій, то на нас очікуватиме подальші політичні гойдалки в парламенті та за його межами. Так, сьогоднішні 265 голосів за зміни до Конституції показали, що владі ще доведеться суттєво піднатужитись аби отримати омріяні 300 голосів у другому читанні. Втім, час для цього ще є: за інформацією depo.ua, фінальний розгляд змін до Основного закону має відбутись у лютому місяці наступного року, під самий кінець сесії.

А поки виникає риторичне запитання: що протягом цього часу робити трьом "дрібночленам", які сьогодні так "ефектно" пропіарились на змінах до Конституції? Проблема полягає в тому, що, по-перше, відкладання у довгий ящик конституційного питання вибиває у політсил Садового, Ляшка і Тимошенко додаткові аргументи для подальшого розхитування коаліційного човна та піару на цьому питанні. По-друге, зараз в тій самій "Самопомочі", яка хотіла зробити боротьбу зі змінами до Конституції коронною "фішкою" власної передвиборчої кампанії, доведеться вишукувати інші дієві теми для піару.

Чому Порошенко не вижене Ляшка з коаліції - фото 4

Якби не вибух гранати, то й розмови про вихід трьох "дрібночленів" з коаліції були б не  більш ніж струсом повітря. Адже ніхто насправді нікуди виходити не збирався і мабуть не збирається: набагато зручніше гратися в опозицію, знаходячись у владі. З одного боку, це який не який захист від кримінальних справ, з іншого - можливість приписувати собі успіхи влади. Можна очікувати, що протягом наступного тижня тема твору "як я боровся з Конституцією" буде вичерпана і представникам коаліційних "дрібночленів" доведеться вмикати фантазію і створювати нові інформаційні приводи. Такими вочевидь можуть стати питання підвищення соціальних стандартів та зростання комунальних тарифів.

Якщо тему високих комунальних тарифів вже досить давно осідлала Юлія Тимошенко, то історію з підвищенням зарплат, вочевидь, намагатиметься розіграти Олег Ляшко. Втім, враховуючи той факт, що Арсеній Яценюк анонсував зростання соціальних виплат в Україні, "дрібночленам" варто буде вибудувати свою піар лінію таким чином, що, підвищення зарплат і пенсій матиме вигляд їхнього політичного успіху. Іншого варіанту як використати цю тему на власну користь у них навряд чи вийде.

Щоправда, все це можливо лише за одного єдиного випадку - якщо президент та силові органи серйозно не візьмуться за справу з вибухом. У разі ж якщо справа з гранатою стане темою №1 для влади, мало не здасться ані "Свободі", ані "радикалам" та іншим борцям з "особливим станом" Донбасу. Але тоді владі слід реально і принципово налаштуватися на швидкі парламентські перевибори, до чого вона зараз явно не готова. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme